Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ezek után biztonságosnak...

Ezek után biztonságosnak mondható-e a gépem egy online vásárláshoz?

Figyelt kérdés

Tehát online kellene vásárolnom, ahol meg kell adnom a bankkártyám adatait. Az oldal címe egyébként [link] és ahol konkrétan elküldeném az adatokat ott azt írja hogy confirm secure purchase, tehát elvileg biztonságos ha ez esetleg számít valamit.


Csak attól félek hogy ennek ellenére illetéktelenek is megtudhatják az adataimat és esetleg vásárolni is akarnak majd a bankkártyámmal. Ennek az esélynek a minimalizálásához a köv. vizsgálatokat tettem meg:


Avast Free Antivirus rendszerletöltéskori vizsgálat + utána teljes rendszervizsgálat (utóbbi talált egy Win32:Dropper-gen-t, de karanténba tette)


Windows 7 64 bit ultimate Windows Defender teljes vizsgálat


Eset Online Scanner - ez éppen most megy még.


Egyébként csak a beépített tűzfalam van, viszont van hardveres is, egy TP-Link TL-R402M vezetékes router személyében.


Mit gondoltok, ezek után még mindig elképzelhető-e, hogy van kémprogram a gépemen, mondjuk egy nem kívánt keylogger program? Vagy felesleges az aggodalmam? Csináljak-e újra egy rendszerletöltéskori vizsgálatot? (az avast a teljes vizsgálat után azt javasolta, talán eleve jobb lett volna fordított sorrendben megcsinálni) Vagy esetleg telepítsek egy kémprogram írtót és azt is futtassam le? Ha igen, melyiket? Én amiket eddig olvasgattam ebben a témában a két legjobb talán a SuperantiSpyware és a Malwarebytes Anti-malware. Esetleg Spybot? Melyiket inkább? Vagy ez már mindegy?


Esetleg még valami más?



2015. márc. 26. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

annyira azert nem kell tulzasba vinned...

ha meg valaki tenyleg meg akar Teged lopni, akkor nincs az a program ami megved.

2015. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha be van állítva, hogy tranzakció esetén kapj SMS-t, emiatt nem paráznék. Arra figyelj, hogy megbízható oldalról rendelj, lehetőség szerint otthoni, nem WEP titkosítással ellátott wifit használva.
2015. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasznalj paypalt inkabb.
2015. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

andrysh: akiknek fizetek biztos hogy nem akarnak meglopni, egy ismert weboldal szolgáltatásaiért fizetnék.


Tehát a dolog ezen részétől nem aggódom.


Egy esetleges hackertől annál inkább.


bronzodia: nem kérek SMS-t, de az egyébként is eső után köpönyeg volna nem? Úgy értem hamár megtörténne egy nem kívánt tranzakció azt már úgysem lehetne utólag semmissé tenni, max. hamarabb tudnék róla. Vagy ezeket rosszul gondolom?


Semmiféle wifim nincs, vezetékes netem van.


Utolsónak: nincs paypal-ra lehetőség.

2015. márc. 26. 20:33
 5/8 A kérdező kommentje:

256 bit encryption


Ilyen is írva van az oldalon, nem tudom ez mennyiben érdekes.

2015. márc. 26. 20:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire megijedni, nem hiszem, hogy bárki ennyi energiát fektetne pont a te bankkártyaadataid megszerzésébe. Az SMS értesítés azért jó, mert ha tranzakció történik, azonnal tudsz róla és le tudod tiltatni a kártyát.
2015. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 256 bit encryption ebben a kontextusban gyakorlatilag semmit nem jelent, vannak támadások, amik teljesen meg tudják kerülni az SSL-t.
2015. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az Eset Online Scanner sem talált semmit.
2015. márc. 26. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!