Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Bekaptam egy vírust amit elméletileg a nod32 vel kitisztítottam és már nem is talál vírust a gépen de minden indításkor a gép megnyit egy cmd ablakot és végig futtat dolgokat és amint ennek vége lesz feledat kezelőben is megnyit dolgokat és nagyon romlik a gépt teljesítménye az asztalon is már laggol/késik az egér játékokban az fps nagyon sokat romlott nemtudom mit csináljak. Mi lehet a gond?

Minden választ előre köszönök



2015. aug. 17. 15:35
1 2
 1/14 Lajos54 ***** válasza:

Valószínű, hogy a lényeg ugyan el lett távolítva, de az automatikusan induló programok között ott maradt az indító fájl, ami mindig szeretné újra tölteni. Mivel ez a fájl nem vírus, ezért a víruskergető sem "ismeri fel".

Próbáld meg manuálisan megkeresni a tartalmazó mappát, és törölni. Előtte érdemes megnézni az induló programok között (az Msconfig futtatásával), és onnét is kivenni.

2015. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hú ne haragudj ez nekem nagyon kína szal lépésről lépésre le tudod nekem irni ha meg kérlek ?
2015. aug. 17. 15:48
 3/14 Lajos54 ***** válasza:
Nos, akkor kezdjük a lényeggel: milyen operációs rendszered van?
2015. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
CCleaner-t töltsd le, és amit nem ismersz fel, tiltsd az automatikusan induló programok közül.
2015. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az op rendszerem win7 ultimate (64 bit ) ccleaner már lent van futatam is semmi extrát nem jelzett
2015. aug. 17. 15:55
 6/14 anonim ***** válasza:

"amit nem ismersz fel, tiltsd az automatikusan induló programok közül"

CCleaner-ben van egy ilyen fül, nem azt mondtam, hogy a "cleaner"-t futtasd.

2015. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
jah mármegvan viszont ott elakadtam hogy gpuminer ... mert publisher jét nem ismeri de azt hogy hol van a file azt felismer ezt tilthatom (csak mert nem akarok kárt tenni a gépben gondolok itt arra hogy valami nagyon fontosat letiltok induláskor és kappa lesz a gépnek)
2015. aug. 17. 16:06
 8/14 Lajos54 ***** válasza:

A CC-vel is jó, csak meg kell nézni, milyen programok indulnak.

Vagy a bal alsó sarokban lévő Windows jelre (kör alakú, színes ablak van rajta) kattintva alul beírod a Keresés programokban és fájlokban szöveg helyére, hogy msconfig majd nyomsz egy entert. A megjelenő ablakban az Automatikus indítás fület választod.

Megjelennek azok a programok, amik az oprendszerrel együtt indulnak. Amelyik gyanús, kiveszed előle a pipát, majd OK, végül újra indítod a gépet.

Ha szerencséd van, már sikerült megoldani.

Ha nem, akkor (a cmd ablakban megjelenő szövegből következtetve) megkeresed a gépeden azt a mappát, ami gyanús, és azt is törlöd.

2015. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bármit letilthatsz, főleg az olyasmit, aminek a nevében benne van, hogy "miner". Mindent tilts, amit nem ismersz fel.
2015. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem a CCleaner OS X-ben nem dob fel rendszerfolyamatokat, most nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem, Windows-ban sem, tehát kárt nem fogsz okozni akkor se, ha mindent letiltasz.
2015. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!