Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most kell Win 10-re virusirto...

Most kell Win 10-re virusirto vagy sem?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallok,hogy mar nem tudom rakjak e fel vagy ne.
2015. szept. 16. 21:44
 1/9 Reiber Péter ***** válasza:

Már a win8-tól része a rendszernek alapbol az m$ saját vírusirtója, a microsoft security essssentials, ami kiváltja a vírusirtót, merthogy sajátmaga is az.


Természetesen, ha felraknak valami mást, akkor "háttérbe vonul".

Így olyan rendszer nem telepithető, amin szószerint _nincs_ virusirtó, (hacsak szándékosan ki nem kapcsolja valaki).


Hogy az m$ saját vírusirtója mennyit "ér", az izlések és pofonok kérdése, mindenki másra esküszik.


A semminél "végtelenszer" több, ez biztos.

2015. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

Windows Defendernek hívják azt az eszenciált.

Nem tudom mit hallasz, de ha felteszel egy vírusírtót letíltásra kerül, így nem fog két antivirus szoftver párhuzamosan lassítani, csak egy. Én nem használok évek ótta virusítót. De tiszta a rendszerem. Egy modern Windows-t megfettőzni, csak is pebac miatt lehet. Tudni kell használni a rendszert. Még warez melett is tisztán lehet maradni. Aki mást mond az nyílvánvalóan nem ért hozzá eléggé.

2015. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Reiber Péter ***** válasza:

Felettem írónak üzenem, "imádom", amikor hülyeségre "javítják" a válaszomat..


Nem értek mindehez IT területen, de biztonság témakörben azért van 1-2 aduász a zsebemben, mondjuk úgy, a péntek13 vírus orzságosan elhíresült támadása, és az akkoriban kb minden második gépen "megtalálható" michellangelo mbr vírus kádjának visszafejtése óta érdeklődöm az informatikának ezen ága iránt.


Tehát akkor részletezem kicsit, hátha csak tévedésről van szó:


A defender minden újabb windowsnak része, egy nagyon mély és alapszintű fenyegetés elhárító, csekély vírusismerettel, inkább egyfajta "általános" tudással, és ez mindíg fut, ha van fent víruskergető akkor is.


Mert ez a rendszer egyes gyanus műveleteit-változásait figyeli az m$ által beépítve, nem egészen úgy működik, mint az átlagos víruskeresők.


Az m$ erre "ráfejlesztett" saját víruskereső és kémprogram felderítő szoftvere, a security essentials ami kezdetben gondolom fizetős lett volna, de addigra akkora volt a verseny a szabad víruskergetők piacán, hogy ingyenessé, sőt wigül win8-ban a rendszer gyárilag telepített részévé tették.


Vista-tól kezdve mindenre letölthető és felrakható, XP sp3-on sosem próbáltam, meglehet megy -valamennyire- azon is.


[link]

2015. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Defender is kikapcsolásra kerül ha vírus írtót telepítesz és a Defender is vírus és kémprogram keresső. A Defender része a Windows-oknak. A Vistában debütált először, akkor még csak "féreg, kémprogram" kereső volt majd a Windows 8-ban lett antivírus szoftver. Az álltalad említett microszoft eszenciál nem igen része a Windows-oknak. Annyira nem, hogy nekem meg van az összes Windows jogtisztia telepítője és egyben sincs ez benne. Sem 8-ban sem 8.1-ben sem 10-ben és még csak update után sem telepít ilyet, csak hírből sem. Szóval ímádhatsz felőlem bármit, nem igazán követed nyomon a dolgokat.
2015. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp rakj fel! Eset Smart Securityt ajánlom.


Aki meg nem használ vírusirtót azt csak sajnálni tudom...attól, hogy nem viselkedik furcsán a géped még a háttérben futhat 2-3 kémprogram, amik szépen szivárogtatnak ki rólad elég sok mindent, vagy elég meglátogatnod 1-2 warez oldalt és máris beszereztél pár nyomkövető cookiet.

2015. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg azt sajnálom aki azt hiszi ha van vírusirtó a gépén nem kell figyelnie hol járkál a neten mert sebezhetetlen.
2015. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell. A Microsoft weblapján ez van: "A Windows 8, Windows 8 RT, Windows 8.1, Windows 8.1 RT és Windows 10 rendszerekhez használható Windows Defender beépített védelmet biztosít a kártevők ellen. A Microsoft Security Essentials nem használható, de nincs is rá szükség – a Windows Defender a rendszer használatra kész részét képezi."
2016. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cyber Master válasza:
Én meg azt sajnálom aki Windowst használ.
2018. febr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én meg azt aki nem azt...
2018. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!