Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonsági mentés a teljes...

Biztonsági mentés a teljes rendszerröl. Hogyan?

Figyelt kérdés

A kérdésem az alábbi lenne.

Mivel tudnék egy olyan biztonsági mentést készíteni a teljes op.rendszerről, ami magába foglalja a fájlokat illetve programokat is?

Ha bármi baj adódna csak újrahúznám a legutóbbi mentést és ugyanonnan folytathatnám.

Lehet ez akár bootolható képfájl.

Igazából nem tudom mik a lehetőségek, ezért bármit meghallgatok.


Köszi a válaszokat!



2015. nov. 23. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen szoftver van. Én a norton ghost-ban még nem csalódtam. Amire te gondolsz azt egyébként ghostolásnak hívják, ennek nézz utána, mert van olyan szoftver ami linuxokhoz kó, van ami windiwshoz, stb. Olyan dolgokban is eltér egy egy funkció, hogy van ami byteról bytera leklónozza a merevlemezt, van ami csak az adatokat lementi de az üres részhez nem nyúl, meg van aminêl választható, hogy milyen könyvtárakat másoljon.
2015. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Utánanézek. :)

2015. nov. 23. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt használom. [link]

Egy lemezre kiírva , arról bootolva lehet oda-vissza menteni. Kb 10 perc. Ha már túl sok a frissítés az telepítési idő óta, akkor azt megcsinálom, és csinálok egy új mentést, a régit meg törlöm.

2015. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsanat, hogy kerdest teszek fel kerdesre, de: ezt a norton ghostot mikor erdemes hasznalni?! marmint csinalni egy mentest? rogton az uj windows telepitese utan, vagy barmikor, amikor meg ugy erzi az ember, hogy meg tokeletes a rendszer?!
2015. nov. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet vele csinálni. Én mondjuk akkor szoktam amikor felraktam a rendszert, felpakoltam az illeztőket, leszedtem egy kedvemre való böngészőt, stb. Tehát előbb beszerzem azokat a dolgokat amik alapvetően kellenek és utána mentek. Így ha szükséges akkor pillanatok alatt vissza tudom hozni a gépet abba az állapotba amikor frissen van telepítve, de már nem kell vacakolni az illesztőkkel, böngészővel, stb.
2015. nov. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így szoktam. A szokásos programokat is felteszem, beállítom a rendszert, megjelenítés, lapozófájl...stb. Csinálok egy alapos töredezettség-mentesítést. Utána NG Cd-ről bootolok és a C-ről csinálok egy mentést a D meghajtóra. De csinálhatsz külső tárolóra is.


Elvileg jó a visszaállítási pont létrehozása is, viszont ha valamiért nem működik a rendszer, akkor az nem működik.

2015. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ertem, koszonom! ment a zold kez ;-)!
2015. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!