Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rsa-4096? Tudok vele bármit...

Rsa-4096? Tudok vele bármit is kezdeni?

Figyelt kérdés

A gépem egyszer csak kiírt egy szöveget arról, hogy az összes adatom titkosítva lett, és fizessek, ha kellenek vissza.

Aki felismerte az "rsa-4096"-ot, az úgyis tudja, miről van szó.

Kérdésem:már minden adatom, képem, zeném, stb elveszett, a böngészőt megnyitni nem tudom. Tudok tenni bármit is?

Ha a dolgaimat "visszahozni" nem is, de a gépemet megtisztítani tudom? Egy újratelepítés nem elég, ugye?

Rákerestem a neten, magyar nyelvű dolgot nem találtam, de egy bizonyos virusresearch.org nevű oldalon van valami. Érdemes lehet nekiállnom (szegényes informatikai tudással), vagy forduljak szakértőhöz, vagy hagyjam a fenébe?

Köszönöm szépen előre is!



2016. febr. 21. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy ez egy olyan vírus, ami ha már rajta van a gépen, cseszheted, így nem reaktívan, hanem proaktívan kellene hozzáállni. Szóval nem letörölni kell, hanem megakadályozni, hogy felkerüljön. Konkrétan azt csinálja, hogy az összes személyes fájlodat jól letitkosítja egy kitalált kulcsot használva. Így - mivel nincs meg neked az a kulcs - esélyed nincs visszafejteni a fájlokat. Itt jön a lehúzás része a dolognak, merthogy a vírus nagylelkűen felajánlja, hogy feloldja a titkosítást, ha egy adott számlára átutalsz párszázezer Ft-nak megfelelő összeget. Ezt az esetek igen kis százalékában valóban megcsinálja utalás után.


Magyarul azzal, hogy letörlöd a vírust, a dokumentumaidat nem nyered vissza, és mivel a kulcsot (a vírus gyártóján kívül) senki nem tudja, fel sem lehet a mai számítógépekkel törni.


Egyébként az RSA-4096 egy titkosítási módszer.


Hogyan védekezhetsz ellene?

1) Egy mindig frissített és legális operációs rendszerrel

2) Megfelelő tűzfalbeállításokkal és egy (szintén legális és mindig frissített) vírusirtóval

3) Normális internetezési szokásokkal (pl. nem megyek rá olyan linkekre, hogy otpbank.random5.somenetwork.hu/E3A8B124CB348F051?r=active_realm)

4) Mindig csinálsz egy másolatot a fontosabb dolgaidról.


Annyit tudsz tenni, hogy a mostani titkosított fájljaidat törlöd, a gépet megtisztítod a vírustól és legközelebb próbálsz óvatosabb lenni.

2016. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, olvasgatok azóta is, egyre egyértelműbb, hogy cseszhetem. Az eső után köpönyeg pedig már nekem is egyértelmű.

Annyit még, hogy hogyan tisztítsam meg a gépemet a vírustól?

Ebben tudsz segíteni? (mármint nem a tisztításban, hanem hogy elmondod, hogyan)

2016. febr. 21. 20:27
 3/14 anonim ***** válasza:

1) Letöltöd az AVG Rescue CD-t

2) Kiírod lemezre vagy pendrive-ra

3) Elindítod róla a gépet

4) Ezzel csinálsz vírusirtást


Ha ezek közül bármelyik pont gondot jelent neked, vidd el szervizbe, hogy megcsinálják neked.

2016. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha bárki más is találkozott ezzel, leírhatná nekem, mit csinált...

2016. febr. 21. 20:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát mit, semmit, vagy letörlöd és újratelepíted a mostani rendszert, vagy vírusirtást csinálsz. Ha van mentésed az adataidról, helyreállítod, ha nincs, akkor bebuktad. Ennyi. Itt más nincs.
2016. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezzel semmit. Az adataidnak annyi,egy teljes formázott újratelepités. Legközelebb okosabb legyél.
2016. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ez egy nagyon veszélyes, agresszív Trójai!

Itt csak a teljes formázás segíthet!

2016. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Mondjuk ezekkel a "legközelebb okosabb legyél" és "nem kellett volna ezt vagy azt" dolgokkal nem tudok mit kezdeni. Bizonyára ész nélkül kattogtattam mindenhova, mert mindenáron vírust akartam a gépemre, nem?

Facebookom sincs, részben ezért, az e-mailjeim fele meg elolvasás nélkül megy a kukába.

Vírusirtóm van (de minek), ennél sokkal többet nem tudtam volna tenni.

A számítógép úgysem a szívem csücske, de mit kezdjek, ha egyszer kell az iskolához, stb. Gondoltam, hogy hagyom is a francba, de sajnos kell.

2016. febr. 28. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt azért mondták mert ez a kártevő nem magától került a gépedre. Nem terem csak úgy ott. A fertőzött állományt te futtattad, te töltötted le.

Az egy dolog, hogy valami gagyi virusirtó nem vette észre, de ez alapjában véve is user hiba.

2016. febr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ugyanezt a vírust kaptam RSA-4096 az üzenet szerint.Az összes képem videóm ugrott szám szerint több ezer ,de most viszont taáltam egy proramot amivel sikerült visszahoznom az összes titkosított fájlt!!! fél éve erre várok végre sikerült nagyon boldog vagyok úgyhogy szerintem ez a szigorú titkosítás duma csak kamu hogy fizessenek az emberek :)
2016. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!