Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valami van a gépemmel?

Valami van a gépemmel?

Figyelt kérdés
2 lap megy, ez, meg a youtube, és a 4G-s ram 90% a CPU meg 50. A tálcán semmi más ikon nincs, csak böngészek, a hang akadozik, lassan tölt be, a játék laggol. És hiába ellenőrzök advanced system care vel. meg malvare fighter-el. Amikor meg rámegyek a kikapcsoló gombra, vár vagy 5-6 percet míg kikapcsol, vagy kihozza, hogy várakozás a háttérbeli programok bezárására (ilyen programok közül nem sorol fel semmit), és 5 perc múlva kapcsol ki szintén. Eddig nem volt ilyen. De szerintem valami spammer *** megtölti a háttérben a gépemet. Valakinek van ötlete, hogyan oldjam meg?
2016. márc. 8. 08:50
 1/9 A kérdező kommentje:
a youubeon is 1 lap van csak megnyitva ahol egy 1FPS es zenevideót hallgatok.
2016. márc. 8. 08:51
 2/9 A kérdező kommentje:

És teljesen egyenes a CPU grafikonja (fényképező progival együtt ilyenek a paraméterek...).


[link]


Mindig csak egy vizszintes vonal.

2016. márc. 8. 08:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagyis a RAM grafikonja.
2016. márc. 8. 08:58
 4/9 CspCsj ***** válasza:

Az említett programok alapján gondolom Windows-t használsz.


Feladatakezelőt indítsd (Ctrl+Shift+Esc):

1.

Folyamatok fülön (alul kapcsold be a minden folyamat megjelenítését) melyik folyamat használ sok memóriát? (tudod oszlopok szerint is rendezni)

Ha valamelyik svc-host, akkor a Windows-Update (rendszerfrissítés) lesz. Ha sok frissítést telepít, akkor a telepítés idejére sok memóriát foglal.


2.

Ugyanitt a Teljesítmény fülön alul, az Erőforrás-figyelőt indítsd el, és a megjelenő ablakban a Memória fülön a színes csíknál hány MB a hardverek számára fenntartott? A szürke rész, mint itt: [link]

A képen említett hibát eltérő memóriamodulok okozták: [link]

De okozhatja BIOS hiba is, ilyenkor egy BIOS frissítést is próbálhatsz.


3.

Ha fertőzésre gyanakszol, akkor futtasd ezeket az eltávolítókat (ha még nem próbáltad):

[link]

[link]

2016. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A folyamatok fülön a chrome használ sokat (bár az ha jól tudom nem növeli annyira a RAM ot, de lehet hogy valami botot föltettek ami a tudtom nélkül weblapokat látogat és hirdetésekre kattintgat, bár a netsebességem jó).


Van egy nvtray.exe, az Nvidiától, meg az avast is felül van, bár az mindig is ment.


A hardverek számára fenntartott kicsi, bár mégis a zöld csík marha hosszú, szerintem azzal van a baj csak hogyan oldjam meg?


[link]


Kösz amúgy a válaszod!

2016. márc. 8. 15:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Az action-t amivel a fényképet csináltam kb. 4 perc alatt nyitotta meg, előtte úgy 2-3 másodperc volt.
2016. márc. 8. 15:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Van svchost, de már tegnap is lassú volt. Meg ma reggel is, és most is.
2016. márc. 8. 15:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Közben asszem megoldottam az nvtray.exe valami nvdiás **** foglalt úgy 3 gigát. Pedig semmilyen nvidiás cuccot föl se tettem a gépre az elmúlt kb. 1 évben...
2016. márc. 8. 17:05
 9/9 CspCsj ***** válasza:

Gratulálok, remélhetőleg megtaláltad a hiba forrását.

Ha nem nVidia kártyád van, akkor a Programok eltávolítása és módosítása listából távolíts el minden nVidiás programot, amit nem használsz.

2016. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!