Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ezek a váratlan windows újra...

Ezek a váratlan windows újra indulások miknek az eredményei?

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 05:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
?? Legalább egy rendszer szintű ismertetőt írjál le! :)
2016. júl. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

húú passz am nem tom mit írjak: Win7 van rajta. Van rajta nod32 is. Frissítem rendszeresen. kb ha már számszerűsítenem kell ha az elmúlt hónapot veszem alapul vagy 5-6szor is újra indult. Előző hónapba nem tudom. Nekem ez most fel tünő az elmúlt héten 3 szor indult újra. 10nél biztos h nem többször(a hónapba). Nagy terhelések nem jellemzik ilyenkor a gépet most az előbb online sakkoztam mikor újra indult. Kb 5éves rendszer. Porolni szoktam néha. Nem jellemző rá a baszakodás.


Annyira még a nyári nagy melegbe délutánokon sem melegszik. Nem hogy hajnal 5kor nyitott ablak mellett. Oldala is le van véve nyáron a biztonság kedvéért.

2016. júl. 29. 05:56
 3/38 anonim ***** válasza:

Esetek többségében, főleg egy ilyen idős rendszernél, már előfordulhatnak problémák.


A következőt tudom mondani látatlanban:


Egy Ccleaner telepítés, és egy alapos rendszerpucolás


- HD Sentinel telepítés( merevlemez milyen kondícióban van, ha szektorhibás, vagy más probléma van vele, akkor meg is oldódott a probléma)


-AdwCleaner telepítés( az esetleges kéretlen programok miatt.


Amennyiben ezek nem változtatnak a problémán, és jó a HDD, akkor rendszer újratelepítés.


Emellett persze könnyen lehet, ha a rendszered öt éves, feltételezem a vas sem új, hogy valamelyik hardver kezdi magát megadni( táp, alaplap), az már egy nehezebb dió lesz.


Csak egy jó tanács: nyáron se vedd le a ház oldalát, mert amellett, hogy tönkreteszed a levegőáramlást a házban, a por később sokkal nagyobb problémákat fog okozni.

2016. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Vinnyó az 2éves benne. Van rajta advanced system care az szűri a kéretlen programokat frissítem is rendesen. Meg az el végzi a tisztításokat.


de am most az hogy újra rakom nekem ez nem magyaráz meg semmit. Nem kéne újra indulnia. Mit befolyásol az hogy újra teszem vagy az ha nem? Ha már újra kell tenni mi van rajta ami újra indítja?


Most nem meg bántani akarlak de ezt otthonról így vagy rutinból ki lököd vagy találgatsz és tűt keresünk a széna kazalba.

2016. júl. 29. 12:29
 5/38 anonim ***** válasza:

Van benne logika, hidd el, nem véletlenül írtam. De látom nem csináltad meg. A rendszer újrarakása csak egy végső opció volt....


Egy linux live rendszer alól is ki lehet próbálni, hogy jelentkezik e ez a probléma. Nem lepődnék meg ha nem.


De ha gondolod, vidd el szervízbe. Ott nem találgatnak, hanem levesznek rendesen :( Most komolyan: Szerinted egy ilyen problémánál mit lehet csinálni?


Én sem akarlak megbántani, de Te fordultál hozzánk segítségért...

2016. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
mondtam nem sértésből. pl ha tudod mi az oka el mondod.Most komolyan mitől indul újra egy rendszer? Linuxtól mért nem fog? miben más? Szeretnék én is meg világosodni ezen a téren.
2016. júl. 29. 15:51
 7/38 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő:


A rendszered az elmúlt öt év alatt rengeteg felesleges dolgot összeszedhetett. Ezek lehetnek megmaradt registry kulcstól kezdve, a programok által hátrahagyott szemeten át,driver problémákon át, bármi. Ezért kell a Ccleaner, mert egy kicsit más séma alapján takarít, mint az ASC.


Vírusírtó ide vagy oda, néha azért beszed a rendszer egy két kéretlen programot, és egyéb jóságokat( PUP), lehet, hogy a vírusírtód nem is ugrik ezekre. Erre tökéletesen megfelel az AdwCleaner időszakonkénti futtatása.


A HD Sentinel meg azért fontos, mert így a rendszeren keresztül információt kapsz a legfontosabb hardveredről, ezen információk birtokában (kondíció és teljesítmény), már el lehet indulni.


Ezen kívül lehet Windows alól különféle monitoring programokat használni, hőmérséklet figyelésre stb.



Akkor van gáz, ha látszólag klappol minden, de a random jelleggel folytatódnak az újraindulások.


A rendszerhibát egy hozzám kerülő gépnél a leggyorsabban egy alternatív rendszerrel szoktam kizárni. Tehát: amennyiben egy linuxon is jön a játék, leáll, fagyogat, akkor a hiba 99%-ban hardveres, általában PSU, MB, RAM, VGA, szinte bármi lehet. ez már macerásabb, mert mindet külön tesztelni kell.


Amennyiben linux alatt jó, akkor egyértelmű, hogy Windows hibáról van van szó, ezen belül szinte bármi lehet, de egy 5 éves rendszernél azonnal újratelepíteném.


De ez a legvégső fázis, nyilván előtte még pár dolgot meg kell nézni.

2016. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
hm kezdek képbe lenni kössz. Azért 5év alatt vólt újra rakva. Utoljára úgy másfél éve max. A gép 5éves. De am olyan sűrűn azért nem indul újra hogy csak úgy ki szűrjem. A programokat meg keresem.
2016. júl. 29. 17:07
 9/38 A kérdező kommentje:
Megcsináltam. Az jó úgy hogy be pipáltam rajta mindent? Úgy 500mega ganajt tüntetett el. A másikat is le futtattam de nem tok el igazodni rajta. Azt a kémprogram szűrőt. Mintha fent se lenne a gépen pedig újra indított mindent.
2016. júl. 29. 17:34
 10/38 anonim ***** válasza:

Igen. Az ilyen program, nem települ. Viszont a C meghajtó gyökerébe csinált egy log fájlt, egy AdwCleaner nevezetű mappába. Abban mit ír, talált valamit?



A CCleanerrel a rendszerleírót is pucold ki.

2016. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!