Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy olyan vírust kaptam, ami...

Egy olyan vírust kaptam, ami miatt állandóan megszakad PPPoE kapcsolat. Hol helyreáll - hol megszakad. Legújabb NOD és Spyware Terminátor nem találja. Mivel irtsak és hogyan? A csökkentett mód is kevésnek tűnik!

Figyelt kérdés

A NOD csökkentett üzemmódban sem fér hozzá a memóriához. Sőt, parancssoros üzemmódban sem.

A Zonealarmot kivégezte (kitörölt valami dll-t, így nem tud indulni). Újratelepíteni sem tudom.

Állandóan zavart okoz különböző programokban.

Föltesz különböző alkalmazásokat (keylogger, stb) - azok kitörölhetők, és most már nem is jönnek vissza - de a megszakadások továbbra is jönnek.


Más víruskeresőket is próbáltam, azok se találták.


2008. okt. 21. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
újra kell húzni a gépet, más itt már nem segít. és ez még a gép hasznára is válik.
2008. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy ha újrahúzom, CSAK a vírus marad rajta! Nagyon úgy tűnik, hogy ez magába a rendszerbe épül be. Lehet, hogy bootvírus (illetve kombinált, mert bootvírusnak kicsit sokfélét csinál).
2008. okt. 21. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem aggódj, ha újrahúzod, nem marad meg a vírus, a hardverbe nem tud beépülni, hiszen ez csak egy szoftver.
2008. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na... talán sikerült megoldani. 4 vírus- és kémprogramkereső ment végig rajta. Az egyik boot közben. Ebből 3 talált néhány vírust. Az a legszebb, hogy nem volt végigfertőzve a gép: 1-1 file volt fertőzve mindegyikkel.

Most már fél napja "rendesen" működik.

Azért idézőjelben, mert közben egy csomó más program tönkrement, és egy már biztosan van, amit nem lehet újratelepíteni (nem működik utána).

2008. okt. 23. 03:51
 5/5 anonim ***** válasza:

ha ezután is lesz ilyen, szerezz be Kaspersky I.S. 2010.-et, mindent kinyúvaszt


MDragon 2010

2009. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!