Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Számítógépes szakértők fel...

Számítógépes szakértők fel tudnátok világosítani?

Figyelt kérdés

Nos én nem annyira értek ezekhez a dolgokhoz sajnos, de felkeltette a kiváncsiságomat, ezért az lenne a kérdésem hogy annyi helyről hallani hogy hackerek feltörték ezt meg azt a fiókot vagy adatbázis kiszivárgást csinálnak és így szerezték meg a jelszavakat és ezért vigyázzunk.


De miért akarják feltörni vagy megszerzik egy teljesen jelentéktelen átlagember jelszavát és gmail vagy freemail vagy egyéb fiókját vagy magát a gépét, milyen károkat tudnak ott okozni vagy ebből mi a haszon nekik milyen adatok hasznosak nekik?(a bank vagy hitel kártyaszámot leszámítva).

Vagy a ezektől a keyloggerektől, fiókba és gépbe bejutástól azaz feltöréstől, zsarolóvírusoktól csak annak kell félnie aki például fontos adatokat tárol a munkahelyéről benne és nincs másolata és azok kitörlése nagy kár lenne?

Válaszokat előre is köszönöm!:)



2018. febr. 9. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A motivációjuk lehet maga a siker, tehát az, hogy technikai tudásukkal sikeresen áttörtek egy védelmen.


Jelenleg lophatnak pl bitcoin és más kryptovaluta kulcsait, amit még a biztosító sem véd.


Titkosíthatják az adataidat, és a feloldásért cserébe pénzt zsarolnak ki belőled.


Ha megszerzik a személyi igazolványod adatait, akkor a nevedben regisztràlhatnak feltöltőkártyás szolgáltatást, amit bűnelkövetésre használnak fel.

2018. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Intim képeket szereznek meg a felhasználótól, és pénz zsarolnak ki attól akit ábrázolt, cserébe nem teszik nyilvánossá.


Egyelőre ennyi jutott az eszembe, biztos van még ezernyi felhasználási mód.

2018. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"De miért akarják feltörni vagy megszerzik egy teljesen jelentéktelen átlagember jelszavát "


Ha pl anyagi haszonszerzés reményében csinálják, akkor feltörés előtt nem látják, hogy az egy jelentéktelen átlagember, vagy esetleg vannak valami pénzügyi hozzáférési adatok, vagy más fontos, értékes információk tárolva azon az adott fiókon.

Spamlistákra meg mindig "hasznos" egy működő, élő email cím, főleg ha az feladóként is működik. A címen talált további kapcsolati címekről nem is beszélve.

2018. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Áhh.


Például botneteket hoznak létre. Ez azt jelenti, hogy feltörnek minttom én .... 100.000 gépet és együttesen azért ez már komoly erőforrás például DDOS jellegű támadásokhoz vagy bányászáshoz. (Nyilván nem egyesével törik fel, hanem valamilyen vírussal.)


Aztán felhasználói adatbázisokat lehet adni venni a feketepiacon. Lehet, hogy Vér István email címe nem ér sokat, de egy millió ember email címe már érhet valamit, lehet rá spameket küldeni, reklámokkal bombázni. Kamu banki üzeneteket küldeni...


Aztán egyéni felhasználói adatok is lehetnek értékesek, ha olyan helyen dolgozol mondjuk, ahova amúgy nehéz lenne bejutni. Megnyitsz egy email csatolmányt a munkahelyi hálózaton és voilà bent is vagyunk a xy cég magánhálózatán, ahol neked nincsenek kényes adataid, de a cégednek annál több.

2018. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:)


Köszönöm válaszokat!


Nos engem az érdekelne hogy engem milyen veszély fenyegetne mert szeretném magam teljes biztonságban érezni ezért ha nem baj vegyük sorra a dolgokat:)


Intim képet nem tárolok magamról sehol se facebookon se a fiókokba se a gépen tehát ez a veszély kilőve:D


Pontosan mi is az a bitcoin és kryptovaluta? És azt tőlem mint átlagembertől lopja, és azzal engem károsít meg anyagilag vagy az miért is baj?


Igen erről a titkosításról feloldásos zsarolásról is hallottam már ezek a zsarolóvírusok de ez azt az embert is fenyegeti aki csak teljesen jelentéktelen dolgokra használja az e-mail fiókjait, de a lényeg ha egy ilyen zárolja valamelyik fiókomat mit lehet tenni ha nem akarok fizetni biztos el lehet vinni egy szervizbe hogy indítsák újra valahogy nem?


De amit utoljára írtál első kommentelő az volt a legaggasztóbb:(

Bűncselekményt követnek el a nevemben?

És akkor engem keres meg a rendőrség mert hogy azt hiszik én követtem el vagy pontosan milyen bűncselekményeket követhetnek el így, vagy ebből nagy károm származhat? ... Jézusom .... ezt nem is tudtam:(((


Légyszíves még válaszoljatok!

2018. febr. 9. 11:20
 6/14 A kérdező kommentje:
húú bocs látom azóta még írtatok nem vettem észre mindjárt elolvasom és válaszolok rá!!:)9
2018. febr. 9. 11:21
 7/14 anonim ***** válasza:

"egy teljesen jelentéktelen átlagember jelszavát"

NEM AZT törik fel.

Hanem a freemail, gmail RENDSZERÉT, amiből hozzájutnak a felhasználói adatokhoz.

Hogy mért, azt fentebb kitárgyalták.

2018. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3-as 4-es válaszoló nektek is köszönöm elolvastam és gondolkodtam rajta bocs ha lassan válaszolok csak lasan gépelek sajnos egy kicsit de mindegy:)


4-es ha az én gépemet felhasználják DDOS jellegű támadásokhoz vagy bányászásokhoz abból nekem van valamilyen károm?


De nem baj te azt mondod hogy legtöbbször azért értékesek mert lehet rá spamot küldeni reklámokal bombázni?:D

Akkor jó a spamot mindig kitörlöm és a reklámokat is dolgozni meg nem dolgozom számítógéppel és internettel a munkahelyemen.


Jó bocs srácok tudom hogy nagyon hülye vagyok:DDD

ne sajnos tényleg nem értek annyira hozzá de használnom meg muszály bocs.:)

Köszönöm a türelmeteket:)

2018. febr. 9. 11:39
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es!:)
2018. febr. 9. 11:40
 10/14 A kérdező kommentje:
kár hogy itt gyakorin nem lehet helyesbíteni kihagytam hogy a kamu banki üzenetekre is szoktam figyelni mindig alaposan megvizsgálom ha kapok olyat és akkor kiderül hogy kamu.
2018. febr. 9. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!