Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám beállítani,...

Hogyan tudnám beállítani, hogy a roterem csak én használhassam?

Figyelt kérdés
Nagyon részletesen irjátok le légyszi,mert nem értek hozzá.
2010. jún. 11. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá-te írtad-nem is fogod tudni beállítani,akárhogy is próbálunk segíteni.
2010. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Feltetelezem wirelesses router, ird le milyen marka es akkor megprobalom reszletesen, mar amennyire tudom.
2010. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Olyan lehetőség van, hogy MAC address filtering , MAC cím szerinti szűrés stb.. A lényege ,hogy minden hálókártyának van egy egyedi kódja. Ha ezen a részen csak a tiedet adod meg,hogy engedélyezve legyen,akkor más elvileg nem tud belépni. Sajnos ez az azonosítót lehet klónozni is,tehát nem 100%-os.

Lehet IP -t is korlátozni,de ugyanaz a gond vele.

Ha WIFI elérésről van szó, legjobb ha titkosítást használsz. A WPA-PSK a legjobb otthonra ,ahogy én tudom.

2010. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt leírhattad volna, hogy milyen típus... Gondolom valami WiFi-s.


Valószínű, van leírás is hozzá. Ha nem papíron, akkor a net-en. Abban le kell, legyen írva lépésről lépésre. A típus ismerete nélkül nem lehet részletesen, mert a felületek mások, típusonként eltérnek.


Általánosságban bemész a kezelőfelületre. Ez általában valami web-es cucc, a 192.168.1.1 vagy valami hasonló címen éred el. (Ha más, azt is a leírásból tudod meg, vagy megnézed, mi van beállítva a böngésződben.) Itt megkeresed a titkosítással foglalkozó részt, és ott beállítod a WEP/WPA titkosítások valamelyikét. Ha minden készüléked tudja, ajánlom a WPA/PSK (előre megosztott kulcs - pre-shared-key) megoldást. Azt is fel lehet törni, de macerásabb és tovább tart.

2010. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Olyan mintha más nyelven beszélnénk :-) Azt hittem egyszerűbb.30perc múlva itthon lesz a férjem és ő jobban ért hozzá,de sajnos ő se tudta beállítani.A gondom az,hogy szerintünk a szomszédunk is használja a jelet.Késöbb jelentkezek.
2010. jún. 11. 13:36
 6/15 anonim ***** válasza:
En kertem szepen hogy add meg a markat hogy probaljak segiteni, de az utanam szolok a fontos dolgokat leirtak amit lehet erre a kerdesre, szoval szerintem nem beszelunk mas nyelvet. Ha pedig szomszed hasznalja, csak egyszeruen lekodoljatok es akkor nem fogja tudni hasznalni.
2010. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem téged akartalak sértegetni,hanem én nem értem amit irtatok sajnos.Azt hittem ilyen válaszokat fogok kapni.Pl.:Lépj be a Xhelyre és ott nyisd meg az Y-t.Szóval várom apit és remélem ő tud mit kezdeni az infóval.Nem tudjuk hol kell letiltani.Megnyitom a kis "lépcsőt"és azt látom,hogy ott 2 vezeték nélküli kapcsolat van.Az én tudásom ebben kimerült.
2010. jún. 11. 13:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! Annyival azért segítsd már a válaszadókat, hogy felemeled a routert (tudod az a kis doboz ami villog), és az alján megnézed a MÁRKÁT és TÍPUST beírod ide, majd az ott lévő IP CÍMET (általában ilyen formátumú 192.168.1.1) beírod a böngészőbe nyomsz egy entert és a felhasználói útmutatóban leírt felhasználónév-jelszó párossal (általában admin/admin) belépsz a routered menüjébe, ahonnan elnavigálunk oda ahova kell a típus ismertetése után.
2010. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tp-link b14c22 Magyar nyelvű tájékoztatást kaptam hozzá de a security részében nem tudok eligazodni. Én azt hittem hogy le vagyunk védve mert megadtam a kódot meg is válltoztattam de a gépem azt jelzi hogy nem vagyok letiltva. Többször ellenőriztem ezért vagyok tanácstalan. Akitől vettem az meg 5 e./ft ért megorvosolná a problémámat. Úgy vettem észre hogy belassulok a neten és a szomszéd ott ül a teraszon és gépezik mindaddig míg ki nem húzom a tápot a routerből. Mit tegyek? Csupa angol menüvel találkozok.
2010. jún. 11. 14:48
 10/15 A kérdező kommentje:
Kiprobáltam amit írtatok. A gép szerint védettek vagyunk,de mégis úgy érzem hogy lopják a netem. Játszunk a szomszéddal esténként. Ő kiül én meg szaggatom a vételt. Amikor kihúzom vissza megy a házba. Nem szeretnék internetes csalás áldozatává válni mindenki ettöl félt minket csak senki nem tud segiteni mert nem értenek hozzá.
2010. jún. 11. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!