Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Amazon. De-n miert kell...

Amazon. De-n miert kell bankszamlat megadni, es nem elore utalassal fizetni?

Figyelt kérdés
Nem bizom az ilyenben, elore adjam meg a bankszamla adataim es levonnak penzt, esetleg akarmennyit is levonhatnak. Mior ebay.de-n rendeltem tudtam elore utalassal is fizetni amit jobban szeretek. Velemeny? Kifoszthatnak igy? Iban es bic kód megadasaval.

2019. jan. 1. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem. Ha tudják a bankszámlaszámodat, azzal csak utalni lehet rá pénzt, levenni nem. A bankkártya adatok megadásával lehet fizetni, így pont akkor tudnak leemelni róla összeget. De nem fognak, mert nem kockáztatná ezt semmilyen rendszer, a megbízhatóságán múlik hogy használják az emberek és abból bevételt szerez.


Még netes csalás sem lenne annyi, ha két dolgot megtanulnának az emberek: ha megadod a számlaszámod, azzal csak bejövő pénzmozgás történik, ha megadod a kártyaadatokat, azzal terhelni is lehet. Az utóbbi NAV nevében történő csalások is úgy történtek, hogy a levélben kérték hogy adják meg a kártyaszámokat hogy arra pénzt küldjenek. De ha tudják a kártyaszámod, azzal pont hogy fizetni lehet, és kifosztják a számlát. És ezt felnőtt, évek óta kártyával fizető emberek sem veszik észre rengetegszer, hogy nem azt kérik ami biztonságos, hanem amivel megkárosíthatóak.

2019. jan. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pénzt levették, pont annyit. Csak éppen lehet legközelebb nagyobb összeget emelnek le. Pl. Az ebay.de az megbizható hiszen megvan adva az eladó bankszámlaszáma amire utalni kell és kész. Nem kell félnie az embernek h többet vonnak-e le esetleg.....
2019. jan. 3. 17:52
 3/4 Steve G. Paul ***** válasza:

Welcome az ósdi bankvilágban. Igen, megterhelhetik a számládat (ez országfüggő) akárcsak a kártyadat. Ez egy kényelmi szolgáltatás. Én pl. hetente párszor rendelek az Amazonról így elég macerás lenne mindig egyedileg utalgatni (és drága és lassú is).


Az Amazon nem fogja csak úgy levenni. Ha persze valaki hozzáfér az accountodhoz.

2019. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Steve! :) most már megnyugodtam.
2019. jan. 6. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!