Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan csináljunk meg a...

Hogyan csináljunk meg a névjegykártyát úgy, h a nyomdában kis is tudják nyomtatni?

Figyelt kérdés

Szóval csinálunk itthon egy névjegykártyát (színes, pár képpel, szöveggel) egy egyszerú képszerkesztőben (Gimp), így tehát jpg-ben mentettem el. Szeretnénk ezt nyomdában kinyomtatni, írtunk is nekik, válaszoltak is, bár nem teljesen értem:


Szóval azt tudom, h a nyomda CMYK színkódolást használ, a megszokott RGB helyett, tehát a színek sem stimmelnek.


Kérdeztük e-mailben, hogy ki tudják-e nyomtatni, s írta, hogy:

- kellene az "alapanyag", amiből az átküldött anyag ki lett exportálva (.cdr vagy .psd vagy .ai formátumban készülhetett valószínűleg)

- továbbá kellenének biztos, ami biztos alapon a színbeállítások kódjai is, mert 2 monitoron másként néz ki minden

- az anyagok kifutósan kellenének (a grafikus ezt érteni fogja)


A .cdr ; .psd és .ai Én nem CorelDraw, Photoshop ill. Adobe Illustrator-al csináltam, hanem Gimpel:/


Szóval szerintetek mi a teendő, h ki tudjuk nyomtatni?


Mit értett az alatt, hogy kellenek az alapanyagok? Mert mi úgy csináltuk meg névjegykártyát, h volt egy alap véjegykártya féle háttér, és arra raktunk különböző képeket, egy logót, amit mi terveztük valamint a szöveget.


Tudtok segíteni? 17/L


2010. júl. 20. 15:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!