Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop, Ubuntu, nem működik a...

Laptop, Ubuntu, nem működik a beépített billentyűzet és touchpad?

Figyelt kérdés
Be telepítettem az ubuntut, nem működött a beépített billentyűzet és touchpad. Láttam hogy telepítenem kell az xserver-xorg-input-all csomagot, külső billentyűvel ezt megtettem és utána jó is volt. Ujrainditast követően ismét nem működik, de a csoamg már telepítve van. Ötletek?
2020. jan. 24. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Konkrét notebook teljes nevére keress rá és a "linux drivers" szóra, de lehet célravezetőbb lenne a hardvereszközökre rákeresni ID alapján, - ha jól emlékszem - lspci -v vagy lspci -n -v kimenet adhat információt róla, vagy Windows alatt AIDA, ha az is van telepítve rá.
2020. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Ujrainditast követően ismét nem működik, de a csoamg már telepítve van. Ötletek?"


Valószínűleg nem indul automatikusan a szolgáltatás.


systemctl status ×××


Ha valóban nem fut, akkor


systemctl enable ×××

2020. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2, nincs ilyen opció. Vártam vele egy órát és azóta folyanatosan működik, viszont olyat, hogy kezelni tudjam systemctl-el, nem volt lehetőség.


#1 köszi. Végül magától rendbejott,mint írtam.

2020. jan. 26. 21:54
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ez k v szar rendszer,nekem semmi nem müködött szinte rajta,egy weboldalt nem tudtam megnyitni vele.."


Hát... Sajnos a Linux egy bonyolultabb rendszer mint a windows... Ezért nem használ mindenki linuxot, mert nehéz.

2020. jan. 27. 06:28
 5/12 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül bonyolultabb :-)
2020. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még addig is elmennék, hogy átlag felhasználónak általában egyáltalán nem bonyolultabb.
2020. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezt erősen cáfolom. :D
2020. jan. 27. 11:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha minden működik, soha semmit nem kell terminálból telepíteni, vagy utánaolvasni bárminek, akkor egy Gnome/Mate alapú disztró elég jó tud lenni Windows-hoz szokott felhasználónak is. Már ha nem akar játszani, vagy olyan Windows-os programok nem hiányoznak neki amelyek Linux alatt is vannak.
2020. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Részben. Ezért is cáfolom. :D
2020. jan. 27. 11:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Többször tettem már fel Linuxot teljes informatikai analfabétáknak. Aki nem ért hozzá, annak mindegy, hogy mihez nem ért (aki meg ért hozzá, nagyrészt az is csak hiszi, hogy ért hozzá). Még jobban is szerették amúgy, mint a Windowst, mert ugyanazon a gyerek által otthon hagyott régebbi gépen gyorsabb és stabilabb volt, mint bármelyik Windows akárhogy bekonfigurálva.
2020. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!