Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért zúghat a laptopom?

Miért zúghat a laptopom?

Figyelt kérdés

Jó pár éves Asus (X555L) laptopom van, általában csendesn működik. Az utóbbi pár napban nagyon gyakran kezd el rendkívül hangosan zúgni, és ez nem az a fajta zúgás, amikor csak hangosabban, keményebben kezd el dolgozni - ez már abnormális. Az egész gép érezhetően rezeg. Gyakorlatilag már olyan, mintha a gép "el akarna repülni".


Laikusként két dologra gyanakszom:

Lehet, hogy a winchester az. A gép régi, rég nem nézett rá senki sem. (Mint említettem, régi a gép, nem lepne meg.)

Ezen kívül lehet, hogy a ventillátor az. (A ventillátorral eddig is problémák voltak - úgy gondolom, nem hűt megfelelően.)


A zúgás eddig mindig akkor kezdődött, amikor megmozdítottam a gépet. Egyszer odébb tettem, elkezdett zúgni. Egyszer állítottam a monitoron, elkezdett zúgni. Máskor véletlenül meglöktem (jobb oldalt), elkezdett zúgni. (Fontos megjegyezni, hogy nem mindig kezd el zúgni amikor megmozdítom, de akárhányszor elkezdődött, mindig megmozdítottam előtte.)


A feladatkezelőben ránéztem a processzor, a memória meg a lemez kihasználtságára - egyik sem volt túl magas. Amikor pedig magasak voltak, a gép nem kezdett el zúgni.

Ezen felül amikor elkezdi, nem különösebben lassul le a gép... Csak elképesztően hangos lesz.

Ha zúgás közben újraindítom, az nem számít semmit, nem segít. Amint leállítom, a zúgás is leáll. Ha újra bekapcsolom, nem kezdődik el újra magától.


Ugyanakkor az is igaz, hogy legtöbbször egy pár óra működés után történik ez, illetve akkor, ha egy nagyobb programot futtat, és már kicsit melegszik.

A kérdés kiírása előtt pár perccel kezdett el nagyon zúgni, kikapcsoltam, hagytam egy pár percet állni. Utána visszakapcsoltam. Felemeltem, forgattam, döntögettem, de nem kezdett el ugyan úgy zúgni. De meg kell hagyni, hogy ha egy kissé megdöntöm, már halkan ugyan, de elég érdekes hangokat ad ki. Vízszintesen tartva ezt egyáltalán nem hallani.


Gondolom fel fog merülni a kérdés, úgyhogy rögtön megválaszolom: Idejét sem tudom, mikor lett utoljára felnyitva és kitakarítva. Sajnos én nem értek hozzá. Eddig egy ismerősünk csinálta, de mostanában elég nehéz ilyesmit megbeszélnünk mert sok a munkája.


Tervben van, hogy hamarosan elviszem a lapost átnézettetni, kipucoltatni, az sosem árt... Főleg, hogy mostanában egyre több vele a probléma. Csak kíváncsi vagyok mi lehet a probléma, használhatom-e a gépet, mert egy kis ideig még nem fogom tudni elvinni szervizbe.


Esetleg van más, amire rá kéne kéznem? (És ha igen, hol találom meg?)

Van más tippetek, hogy mi okozhatja?



2021. jan. 31. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell takarítani.
2021. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg a ventillátor lapátja hozzáér valamihez, az szokott ilyen hangot kiadni, lehet hogy elgörbült

szét kell szedni és megnézni

2021. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is inkább a ventillátorra gyanakodtam, de biztos ami biztos meg szerettem volna kérdezni.


Mindenképp ki lesz takarítva, át lesz nézetve. :)

2021. jan. 31. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
HD Sentinelt töltsd le, ezzel te is megnézheted a hdd állapotát.
2021. febr. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm az ajánlást... De melyik verziót kéne letöltenem, és pontosan mit is kéne néznem rajta...?

Találomra letöltöttem egy verziót, de fogalmam sincs, mit kezdjek vele. Hiába kattintgattam a különböző reportokra, nem láttam semmilyen változást az adatokon belül. Semmilyen értéket nem láttam sehol.


Annyit kiíírt, hogy nem talál hibát a merevlemezen, és a hőmérséklet normális... De én szimplán csak a laptophoz hozzáérve meg tudom mondani, hogy az utóbbi nem igaz. Megpróbáltam újra szkennelni, mivel erre találtam gombot - de hiába nyomogattam, vártam, semmilyen adat sem frissült.

Pedig akkor csináltam, amikor a laptop megint készült elrepülni...

2021. febr. 7. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a merevlemez állapota 100 százalék, akkor azzal nincs gond. Ezt ha megnyitod a programot, rögtön látod.
2021. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Az első alkalommal valami lehet, hogy rosszul töltődött le/települt fel. Új verziót szedtem le és installáltam, már normálisan mutatja az adatokat és a gombok is reszponzívak. :)


100%-ot ír, igen. Illetve szövegben is kiírja, hogy nincsenek hibás szektorok.


Újabban viszont tartok tőle, hogy talán mégis a HDD lehet. Egyre többet kerreg a gép, újabban már akkor is, ha meg sem mozdítom. Illetve párcre ha kikapcsolom és utána újra elindítom, néha folytatja onnan, ahol abbahagyta.


Mondjuk hál' istennek a jövő héten már átvizsgálásra kerül.

2021. febr. 13. 09:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!