Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatom ki a notebooko...

Hogyan hozhatom ki a notebookomból a maximumot, amikor épp szükségem van rá?

Figyelt kérdés
Ahogy megfigyeltem, a notebookom teljesítménye elég ingadozó. Volt, hogy kissé döcögősen, de elvitte a Doom 4-et még élvezhető szinten( pedig a RAM alapján nem bírná el a játékot), máskor meg nagyon laggol. Korábban megfigyeltem ezt a GTA 5-nél is. Mit és hol kell kikapcsolnom ahhoz, hogy kihozzam belőle a max. teljesítményt, ha mondjuk éppen egy nagyobb játékkal szeretnék játszani (nem a legnagyobbakra gondoltam, ahhoz bivalyerős gép kell). A másik dolog meg, hogyan tudnák javítani a grafikai megjelenítésen, mert utóbbi időben ahogy megfigyeltem, akármit állítok, ha egy játékot szemcsézetten, recésen jelenít meg, akkor úgy is fogja. Pl. a Far Cry 1-ben, ahol a távoli dolgokat ronda potato grafikával jeleníti meg.
2021. márc. 12. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy idő után nem tudsz taktikázni. Performance-t az aksinál High-ra teszed, minden háttérben futó alkalmazást leállítasz stb. De előbb utóbb így is eléred a gép határait.
2021. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha gyenge, akárhogy kapálózol, gyenge marad.


"Pl. a Far Cry 1-ben, ahol a távoli dolgokat ronda potato grafikával jeleníti meg."


Az meg egyrészt direkt ilyen, másrészt nem tudom, hogy feltűnt-e, de egy 16 éves játékról beszélünk...

2021. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb annyit tehetsz hogy beülsz egy hűtőházba.
2021. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet tuningolni? Akkor az adott játéknak megfelelően kell gazdálkodnod az alábbiakkal: GPU fogyasztás - GPU hő - CPU fogyasztás - CPU hőmérséklet.

A beállítási lehetőségek pedig a feszültség és az órajel. Minél alacsonyabb feszültségen minél nagyobb teljesítmény. Ha egy gpu igényesebb játéknál vagy, és kifutsz a tdp keretből akkor tehát a proci tdp-jéből lehet, hogy tudsz még nyerni a gpu számára.

Na

2021. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!