Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Legfelső szintű tartomány...

Legfelső szintű tartomány létrehozásához mi szükséges?

Figyelt kérdés
2021. júl. 15. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendesen rá kellett keresnem, és meg kellett értenem, hogy valójában te a DNS-re gondolsz (Domain Name System)


Ez egy jó cikk, ami segíthet kicsit tisztábban látni:


[link]

2021. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felmész az épület legfelső szintjére és bólyákkal kijelölsz egy területet. A közepére teszel egy táblát ezen felirattal: Ez itt nem Colorado tartomány, hanem Pistike legfelső szintű tartománya..! ;)
2021. júl. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a nem általánosan a DNS-ről érdeklődik, hanem a TLD-ről.


#Kérdező:

Igazából nem nehéz feladat.

Találd ki amit szeretnél TLD-nek. Regisztráltasd. Ennyi.


A regisztrációt az ICANN (Internic) irányába kell megtenni, valamint az IANA felé.

A TLD-knek megvannak a szabályai, illetve a regisztrációnak a maga formai követelményei. Ha ezt megtetted, máris használható.


Természetesen a hozzá tartozó domain nevet ugyanúgy meg kell venned, miután beregisztrálták a TLD-t.

------------

Teszem azt, te azt akarod webcímednek, hogy [link] , de a ".vera" TLD még nem létezik.

Akkor ezt a TLD-t ha beregisztráltad, egy domain szolgáltatónál ugyanúgy meg kell vásárolnod a pontos "aloe.vera" domain-t.

De ugyanígy más is megvehet olyat, hogy "toth.vera" .


Ha viszont azt szeretnéd, hogy az általad regisztrált TLD-t más ne használhass, a te " [link] " oldaladon kívül ne létezhessen másik ".vera" végződésű oldal, az már egy jóval keményebb folyamat.

2021. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Találd ki amit szeretnél TLD-nek. Regisztráltasd. Ennyi."


És tegyél le mellé pár millió forintot.

2021. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4:

Jogos!


Mire belekezdtem a válasz megírásába, más oldalakon is jártam, elfelejtettem a kérdést és egy sima "Hogyan kell"-re írtam a választ, nem "Mi szükséges hozzá"-ra. :D

2021. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!