Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezekkel a fejlesztésekkel...

Ezekkel a fejlesztésekkel alkalmas lesz a gép SAMBA szerver és játékszerver futtatására?

Figyelt kérdés

Specifikációk:

-1TB HDD

-128GB SSD (SATA)

-DDR3 1333Mhz, 4GB, Single channel

-Intel Pentium G630


Jelenleg átszereltem egy kissebb házba, mert az előző ormótlanul nagy volt (rokontól került hozzám a gép).


Amire gondoltam:

-Intel Core i5-3470

-Még 4GB RAM


Az SSD sem volt benne eredetileg, azt is én tettem bele, majd arra egy Ubuntut (meglepően pörgős lett az egész egy Pentiumhoz képest).


A cél az lenne hogy felturbózzam, hogy még legalább 3-4 évig jó legyen. Ezelőtt egy Windows 7 volt rajta, ami nagyon belassította, bár lehet ez azért volt mert rengeteg fájl és program volt rajta.


Játékszerverrel amire gondoltam:

-Farming Simulator 19

-Minecraft

-Garry's Mod

(tehát semmi komoly, mint pl. egy MTA)

(ezeket is csak barátoknak, tehát a legnagyobb játékosszám ami előfordulhat az az 5 egyszerre)


A SAMBA szerver szerintem magától értetődő.


Szóval, mit gondoltok?


2021. júl. 21. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem amennyit elköltesz majd egy helyre egy szerverteremben, akár vehetnél is egy szervert.
2021. júl. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Minecraft miatt én 8GB RAM-ot tennék bele, egyébként igen, elég lesz, ha csak pár ember játszana rajta.
2021. júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1: Ha értenél hozzá, lejött volna, hogy a SAMBA szerver miatt otthonról akarja futtatni a gépet, nem szerverteremben.
2021. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 igazad lehet, nem tudtam hogy SAMBA szervert nem lehet szerverteremben futtatni.
2021. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Lehetni lehet, csak értelme nincs, mivel az helyi hálózati szolgáltatás.
2021. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 ellentétben a jatékszerverrel ugyebár.
2021. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Port forward esetén nem gond az otthoni hosting.
2021. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A SAMBA helyi célre kellene, igen. Egyébként a játékszervert Hamachival futtatnám, nem kell túlgondolni.
2021. júl. 21. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 Mondjuk inkább úgy hogy megoldható. :)
2021. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!