Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire jó lett a...

Tényleg ennyire jó lett a konzolok grafikája?

Figyelt kérdés

Régen mindig azt mondták köze nincs a pc grafikájához,de most akkor ennyit javultak?


Ezt pl az XSX-ről írták


"Ebben a konzolban egy kb. RX6600XT-nél kicsit erősebb vga van, (kb.=RTX3060Ti) "


"Én úgy tudom, hogy 2080 szintű gpu van az xsx-ben. Viszont vicces dolog ez a 4k 60 fps gaming. Minden beállítás és optimalizálás kérdése, mert jelenleg maxon egy 3090 is van, hogy 60alatti értékeket hoz, a 3080 pedig egyenesen 1440p-re ajánlott. Persze sokszor a medium-high-ultra beállítások variálásával elérhető egy ultra közeli látványvilág és akkor egy 2070 körüli vga is hozza az XSX látványát (csak annyira van levéve pár beállítás, amikor még a szem észre sem veszi). Ezért szoktam én fogni a fejem, amikor 4k 120fps/60fps-t mondanak a konzolra vagy hogy durva kártya kell 4k/60-ra pc esetében, mert lehet, hogy egy ambient occlusion, vagy ultra alá 1-gyel belőve a grafikát, de főként a shadow minőségét levéve (kb észre nem veszed..) ugyanolyan élmény érhető el."



2021. okt. 29. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen xsx? Box?
2021. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az az XSX? Xbox Series X? Egyébként egy 3080-al nyilvánvalóan jobb eredményt érsz el mint konzollal.
2021. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Pc mégis jobb mert beállítod magadnak meghát a virágbolt.
2021. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1/. 2/


Igen Xbox Series X

2021. okt. 29. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:

"Régen" a konzolok grafikája jobb volt mint a PCké aztán azok lassan felzárkóztak hozzájuk. Az One / PS4 generáció viszont már akkor is elavultnak számított hardverrel indított. A Series és a PS5 viszont elég combos lett, de ezzel is csak azt értük el, hogy a 60fps már állandó opcióként jelenik meg a játékok esetében amit mindig a felbontás vagy grafikai minőség rovására megy. A legtöbb konzolos játék csak nagyjából 4K nem natív.


Viszont itt el is értük azt a pontot, hogy mennyire is látszik ez átlagfelhasználók számára és, hogy hány játékosnak alap a 3080/3090 szint manapság... Emlékezzünk csak, hogy az EA nem adta ki a nextgen Fifát PCre mert jól tudják, hogy a felhasználóbázisuk baromira nem tudna meghajtani egy nagyobb igényű enginet. Papíron jól el lehet vitatkozni, hogy PCn bezzeg ultrára lehet mindent kapcsolni, de a legtöbb embernek egy Series vagy PS5 hozza azt a szintet vagy jobbat "nagyjából". Emberek a mai napig használnak Onet vagy PS4et 4K TVre kötve, itt is voltak kommentek egy családtól ahol van Series S meg X és ők nem látnak különbséget a kettő képe között, pedig papíron ég és föld...


Hacsak nem kureszolják el a portokat nagyon, lásd Cyberpunk akkor teljesen jó az az emberek kilencven százalékának. Azt se tudnák megmondani mennyi az annyi pixel vagy fps maguktól.

2021. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az se mind1 hogy ps4 pro-t már kapsz 60-70ért is, egy csúcs videókártya meg 1 milla...
2021. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem de mi van ha olyan játékkal akarok játszani ami csak pc-re van?
2021. okt. 30. 11:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor vajon mi van? PC-n játszol vele.
2021. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!