Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinál a Canon fényképez...

Miért csinál a Canon fényképezőgépem óriási méretű MOV videó fájlokat? Miért lesz egy 5 perces videó 940 MB-os?

Figyelt kérdés
Van egy régi Canon fényképezőgépem, Power Shot SX20 IS, és az a problémám, hogy egy 5 perces MOV videófájl, amit csinál, 940 MB-os lesz. Ha átkonvertálom MP4-be akkor ugyenez a fájl 100 MB-os lesz, ami már sokkal jobb, de leromlik a képminőség. A kérdésem az, hogy miért lesznek ilyen hatalmas méretűek a fényképezővel készített videók, és hogyan tudnám megváltoztatni. A Canon gépen már átnéztem a beállításokat, de nem találtam semmi olyat, ahol ezt állítani lehetne.

#túl nagy videófájl #MOV fájl nagyon nagy #Canon gép videó
2021. dec. 27. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minél kevésbé tömörített egy videó, annál nagyobb a mérete. Amikor átkonvertálod más formátumba, akkor egyszerre valamilyen codec szerint veszteségesen tömörítésre is kerül, így a töredéke lesz az új méret.

A fényképező menüjében kell lennie az összes beállításnak, ami hatással van az elkészült tartalomra. Ha nincs ilyen, akkor marad az utómunka.

2021. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért mert régi gép, nem elég erős a real time tömörítéshez, ezért tömörítetlenül (vagy nagyon minimálisan tömörítve) rögzít. Nem tudsz mit tenni, utólag kell újrakódolnod.
2021. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Mert jellemzően a fényképezőgépekben gyenge processzor van. Nem elég az erős tömörítéshez. Asztali PC-n (i7, Ryzen procin) tized méretűre tömöríthető.
2021. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért a fényképezőkben a kor igényeinek megfelelően tömörítő processzor van, ebben az öreg Canonban is jó volt az 12 évvel ez előtt. Sajnos a 720p H264 az ennyi, nem tudsz többet kihozni a kamerából.
2021. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Majd ha a kérdező mutat egy MediaInfo riportot a mov fileról akkor tudni fogjuk. Addig ez csak barkóbázás..
2021. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megnézed a gyári specifikációkat ahogy én is, ott le van írva :)
2021. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ti milyen programot tudnátok mondani, amivel a lehető legkisebb minőségromlással lehet tömöríteni?
2021. dec. 27. 20:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Handbrake
2021. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Letöltöttem a Handbrake-et, de azt írja ki, hogy ahhoz hogy fusson a program, telepíteni kell a .NET-et. Rákerestem, de nem mertem telepíteni. Tulajdonképpen mi ez a .NET? Nem fogja összezavarni a gépemet ha telepítem?
2021. dec. 28. 14:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja, telepítsd.
2021. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!