Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a laptopomnak?

Mi baja lehet a laptopomnak?

Figyelt kérdés

Van egy Dell N5010-es laptopom. Nem mai darab, de tette a dolgát eddig. 2 GB RAM-mal volt szerelve eredetileg ezt bővítettem 8 GB-ra, mert a processzor támogatta. Fel is ismerte, valóban annyi volt, működött rendesen, aznap még sorozatot is néztem rajta. Viszont másnap mikor bekapcsoltam, röviddel a sorozatnézés után egyszer csak beszürkült a képernyő. Ilyen pontokban, na mondom biztos a videó hibás. Bezártam az internetet is, de a szürke foltok ugyanúgy megmaradtak, illetve az internetes oldal is ottmaradt, hiába kattintottam az X-re. Egyszóval, nem ugrott be a háttérkép, hanem az internet maradt ott, illetve a szürke foltok. Ahogy mozgattam az egeret utána ott egyre több szürke folt lett. Ez a dolog kb fél percig se tarthatott. Majd kikapcsolt a gép.

Próbáltam újra bekapcsolni, de 8x csipog. Utána néztem, és ezt találtam:


"8 Beeps: Reseat the LCD cable or replace the LCD screen."

Szétszedtem a laptopot, megnéztem a monitor csatlakozóját, hátha valami csoda folytán kicsúszott volna, de sajnos nem.


Youtube videók a GPU chipjét melegítik, ebből azt gondolom, hogy lehet a videókártya ment tönkre a laptopban.


Egy kósza gondolat erejéig felmerült bennem az is, hogy talán a használtan vásárolt RAM (amivel bővítettem) okozott volna valami gondot?


Illetve kérdés, amely ugyan nehezen eldöntendő. Vajon mennyire éri meg foglalkozni (esetleg javíttatni) a laptopot?


Ha ne adj isten a kijelző adta meg magát az még talán nem is lenne akkora gond. Nade ha a videokartya, akkor alaplap csere, igaz?


A laptop specifikációja:

i3-370M

8 GB RAM

Ati Radeon 5470hd


Köszönöm, ha elolvastad a kérdésem.



2022. febr. 18. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Megéri még javíttatni.
Hibától függ.
Nem éri meg.
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Tök mind1, kijelzőt se fogsz benne értelmes áron cseréltetni, az egész gép nem ér annyit.
2022. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tul oreg mar ha meghalt

alkatresznek se ertek igazan de probald meg


uj ramot leteszteltetheted valahol


kicsi az esely ra hogy ram hibasaga okozott voln gondott

plusz fogyasztasa es melegedese mar talan de hat ez is kicsi eselyu, inkabb lap lehet eloregedve es igy mondhatod hogy ram felgyorsitotta halalat

nelkule tehat nem mukodik? Regi rammal?


Mivel szetkaptad ezert nyilvanvalonak tunik de azert szolok hogy rendszeresen takaritani ujrapasztazni laptopokat is kell, ha garijuk lejart akkor magad hazilag is teheted

mikor szuksegszeru persze


minel komolyabb minosegkategoriast tudsz venni annal biztosabb hogy nem hal be enykonyen akar "evtizedekig" sem, rengeteg oskori uzleti laptop ma is tokeletesen mukodik

ellenben a minnel aljabb tipusok nem sokaig huztak sohasem

2022. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1-es, kíváncsiságból néztem bele kijelzőt. 30.000 körül van új, igazából ha valóban ennyi baja lenne, lehet megérne ennyit, hisz nem nagy dolgokra kellene használni. Ellenben lehet megérné ezt a 30.000 Ft-ot egy új géphez hozzátenni.


#2-es, RAM nélkül egyértelműen nem működik, mellesleg kidobja rá a 4 beep-et, ami annyit jelent, hogy hibás a ram, vagy nem található. Tehát a RAM elvileg jól működik, felismeri, így valóban lehet, hogy nem hibás. A régi RAM-mal is próbáltam elindítani, de ugyanúgy 8 beep jelentkezett. Tehát úgy gondolom, hogy nem a RAM-okkal lehet a gond.

Így van, sok Thinkpadet látok én is a neten eladóként, gondolkodtam már azon, hogy esetleg veszek egyet a T szériából, abból is inkább olyat, ami már 15,6 colos, azt hiszem ez az T5xx sorozat.


Nade ma tovább foglalkoztam a dologgal. VGA-n rákötöttem a TV-re és elfutattam az LCD BIST tesztet. Nem sok jó lett belőle. Ha privátban rámírtok, akkor egy email címre szívesen elküldöm a képeket. Vagy facebookon.

Nade a teszt. A színek váltakozása helyett egy ilyen csúnya VGA problémás kép volt, legjobban talán ehhez tudnám hasonlítani:

[link]


Aztán miután a teszt befejeződött, jött, hogy normál módban akarom indítani, vagy csökkentett. Megpróbálkoztam egy normál móddal, ugyan már ez a kép is elég csíkos volt, de legalább mutatott valami életjelet. Valameddig eljutottunk, de az üdvözöljük képernyő is teljesen olvashatatlan volt. Majd visszadobott a csökkentett módos, normál módos indításhoz. Próbálkoztam egy csökkentett móddal, ott ugye betölti a dolgokat, szintén csíkos volt, de még nagyjából át lehetett látni. Majd azt teljesen betöltötte, és eljutottam az asztalig. A látvány nem volt túl bizalom gerjesztő, de erről tényleg a képek mesélnének legjobban. Végül úgy voltam vele, hogy inkább kikapcsolom.

Úgyhogy szerintem most már teljesen nyílvánvaló, hogy ez sajnos VGA baj lesz. Azt pedig tulajdonképpen esetemben csak alaplap cserével lehetne megoldani. Így 10 évnyi szolgálat és strapa után méltóságteljesen elbúcsúzok tőle.

"Kár érte, kíváló ügynök volt." :D

2022. febr. 18. 11:14
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pontosan ha kivulre se ad jo kepet akkor nem a kijelzo a gondja

es ha az jo benne akkor az a legnagyobb ertek benne

vagyis hibasan 10-20ezerert is lehet megveszik egeszet

hardverapro.hu


akkor biztosan ha kijelzoje le lesz tesztelve es hibatlan

mert ugye sok mas is van meg benne, es a vaza is ertek valamenyire stb.


igy inkabb jobb rajta keresned mint rakoltened

2022. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, vegyél ki belőle egy kis pénzt, hogy ne bukjál mindent. Költeni rá olyan, mintha simán kidobnád a kukába a zsetont.
2022. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!