Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezért nincs az unáris számítóg...

U. Xorter kérdése:

Ezért nincs az unáris számítógépeknek jövője?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam, hogy aritáscsökkentéssel alkalmazható-e olyan (unáris) technológia, ami hatékonyabb lenne, mint a bináris számítógépek esetén. (Unáris = 1-es számrendszert használó.) Ha például az adattárolás úgy nézne ki, hogy 1t anyagból ki tudunk választani egy csoportot mikrogramm pontosságig, akkor az 10^12 lehetőséget (ut-ot?) jelent - ez alig 40 bitnek felel meg. Így arra jutottam, hogy nagyon nem éri meg unárisban gondolkodni.

(Az aritásbővítés, tehát binárisról ternárisra állás jobbnak hangzik, de ott a 40 helyiérték (trit) 63-64 bináris bitnek felel meg, és a továbbiakban is csak egy konstansszorzó az eltérés.)



2022. ápr. 2. 22:08
1 2
 11/11 Alex Fly ***** válasza:

Nos, azért elképzeltem, milyen lehet az unáris rendszerben számolni... Ugye itt az értékkészlet kizárólag a 0 lehet, az 1 ebben a rendszerben 00... Érdekelne az adattárolás, amikor a teljes memória 0-val feltöltve mégis milyen adatot tárol és azt milyen struktúrában. És honnan vesszük észre, ha a 0 értéke 0-ra változik?

A magam részéről az elektronikus számítógépeknél - ha már váltani akarunk a binárisról - inkább a trináris rendszert tudnám elképzelni, ahol a bináris "van feszültség-nincs feszültség" mellett az adott elektromos jel polaritása is adatot hordoz... (-1; 0; +1)

2022. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!