Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Unalmas kérdés, de milyen...

Unalmas kérdés, de milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl nagy igényű, írni tudjak rajta és jegyzetelni, esetleg a photoshop és sony vegas tudjon működni rajta A mostanim maj' velem egyidős és a word is akadozik rajta, kicsit unom. Olyan 76000-110000 forintot tudnék rászánni.


/nem értek az ilyesmihez, köszönöm a segítséget/



2022. ápr. 12. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

"esetleg a photoshop ..." Vennék egy kocsit bevásárolni járni, de azért néha repesszen 300-zal...

Ekkora kerettel olyan noname gépet kapsz, amin a Windows esetleg elfut. A Photoshop kategória 300e körül kezdődik.

2022. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Unalmas válasz, de amilyen neked megfelel.

Én egy Acer TravelMate B118-at vettem, mert annak ellenére, hogy olcsó, rendkívül strapabíró (nem volan "papírlaptop", mint a Lenovo V330), és mivel úgyis Linuxot használok, oda nem kellenek több százezres erőgépek, hogy ugyanazt a felhasználói élményt nyújtsák, mint egy 3-400 ezres Dell noti.

Viszont Sony Vegas és Photoshop nem is lesz rajta (kalózkodni nem akarok, fizetni annyit nem fogok, egyébként is Windows-függő szoftverek, és ami képet/videót én szerkesztek, arra bőven elég a Gimp, OpenShot, Krita, Karbon, Blender, meg az Inkscape. Szövegszerkesztésre ott a LibreOffice (amikor még Windowst használtam, már akkor sem Wordöztem... egy bughalmaz, az újabb verzióihoz meg egy erőmű kell), kiadványszerkesztéshez meg ott a Scribus.

De mint írtam, ez én vagyok, az én igényeimmel.

2022. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: Elfut az gyengébb gépen is. Csak emellett még türelemre is tanítja az embert. :D
2022. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért új nincsen. Ha kétszer ennyi pénzed lenne, az is csak az alja a laptopoknak. Használt üzletit már lehet 100 körül kapni. Office-ra megfelelnek. Ami a Photoshopot és a Vegast illeti, ezeknek a zökkenőmentes futásához már úgy 300 fölött kéne laptopot venni.
2022. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"mivel úgyis Linuxot használok, oda nem kellenek több százezres erőgépek, hogy ugyanazt a felhasználói élményt nyújtsák, mint egy 3-400 ezres Dell noti."


Mert a hardveres videorender vagy enkóder teljesítménye az az oprendszertől függ... :)

2022. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nincsenek nagy igényed, csak fusson rajta a sony vegas, vagyis vágni akarsz rajta. :D itt némi ellentmonds van, mert utóbbihoz kell az erőmű, szóval 110k kevés lesz, inkább 500-600, de még jobb a a 110 mégő írsz még egy nullát.
2022. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam a télen a Photoshop-hoz, meg a Vegas-hoz csak a procit vette 120-ért.

Az office bőven belefér a 100-ba használtan.

2022. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!