Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nyomtatóval tényleg nem lehet...

Nyomtatóval tényleg nem lehet pénzt másolni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mióta van ez? Mi alapján ismerik fel, hogy pénz van-e a scanner üvegére téve? Át lehet verni valahogy (pl. pénz mellé mást is rakunk)? És ez minden pénznemmel működik vagy csak amerikai dollárral?

2022. ápr. 14. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nyomtatóval másolni egész biztosan nem.
2022. ápr. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annak idején, amikor bejöttek a scannelős nyomtatók mi még szórakoztunk ilyennel, azokkal egészen biztosan lehetett még pénzt másolni és ki is nyomtatták. :) A youtubeon viszont most eléggé felkapott lettek ezek a videók, hogy megpróbálják és vagy üres lapot nyomtat a nyomtató vagy hibaüzenetet ír ki, mert valami módon detektálja.
2022. ápr. 15. 14:15
 3/11 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/shorts/zq_00oWUGuQ


Konkrétan erre vagyok kíváncsi, hogy ez tényleg igaz-e és ha igen, akkor milyen elven detektálják a pénzt.

2022. ápr. 15. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Igaz.

https://www.youtube.com/watch?v=ajm1Rgu-0x0


De egy régebbi szkennerrel még be lehet másolni és egy régebbi képszerkesztővel el lehet szórakozni vele.

2022. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Az #1. hozzászólásomat némileg poénnak szántam, ugyanis ami másol, azt már nem nyomtatónak hívják. :-)


Komolyra fodítva a szót: már jó ideje az olyan másolókba, amivel lehetne hitelesnek látszó másolatot készíteni, tesznek egyfajta ellenőrző rutint, hogy nem pénzt akarsz-e másolni. Nem tudom, hogy erre van-e valamilyen törvényi kötelezettségük, vagy a gyártók önként, a későbbi problémák megelőzéseként teszik bele, de tapasztltam, kipróbáltam (természetesen puszta kíváncsiságból, a tesztelés érdekében), hogy van ilyen. Méghozzá nem is magát a nyomtatást akadályozza meg, hanem már a beolvasás fázisában érzékeli, hogy baj van, és menten törli a memóriából a feladatot. De csak színes másolásnál, fekete-fehéren nem.

Aztán olyat is láttam, ami ugyan lemásolja, de hiányosan, csak minden második fél centit.

A detektálás pedig a pénzbe épített azonosító jeleken alapul. Gyanítom, a forint esetében azoknak a kis karikáknak van hozzá köze, amik csak UV-tartalmú fényben láthatóak igazán (napfényben, vagy izzólámpa mellett igen, LED-es vagy kompakt fénycsőnél alig). De ez csak feltételezés, nincs rálátásom a dolgokra.

A tintasugaras példányok nem szokták ellenőrizni, gyanítom, azért, mert tintasugaras nyomtatóval nehéz olyat nyomtatni, ami rendszeres használat mellett ne mosódna el. Ergo a csalók nagyon hamar lebuknának.

2022. ápr. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Beszórod az 50 és 100 Ft-os érméket az üveglapra és lemásolod minden további nélkül. Majd szólj hogy hol fogadják el.. 😁
2022. ápr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha tizedjére emeled ki, akkor sem fog menni. ;-)
2022. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha szórakoznál..., azonnak hívják a rendőrséget!
2022. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem azért emelem ki, mert nem értettem meg, hanem mert van még kérdés, amire nem kaptam választ. Mikor vezették be ezt, törvényi oka van-e és csak dollár esetén van-e így? A saját 7 éves nyomtatómmal kipróbáltam a forintot és simán lemásolja. Újabbal nem tudom tesztelni működik-e.
2022. ápr. 28. 14:08
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Fénymásoló szalonban odaadod: "Ebből kérnék 100 példányt. Kétoldalast. Az egyik másolatot tartsa meg fizetségül"... ;P
2022. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!