Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy VPN?

Mit jelent, hogy VPN?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már a kifejezést, csak nem tudom mi az. Nem vagyok technikai zseni szóval légyszi úgy magyarázzátok.

A válaszokat előre is köszönöm 😊



2022. ápr. 19. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
2022. ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Több mindent jelenthet:

[link]

de informatikában főleg a Virtual Private Network (virtuális magánhálózat) rövidítése:

[link]

2022. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

VPN = Virtual Private Network = Virtuális magánhálózat


A lényege, hogy segítségével rácsatlakozhatsz egy távoli (Például munkahelyi) hálózatra, így olyan, mintha fizikailag ott lennél és az eszközöd közvetlenül az ott található hálózatra csatlakozna rá. Így elérheted például a munkahelyi hálózaton belül futtatott fájlszervert.



Ahhoz, hogy ezt megértsd, meg kell értened a hálózatok alapvető működését: Az otthoni hálózatodat például a modemed adja. Rácsatlakozol a telefonoddal, a számítógépeddel, a testvéred pedig rácsatlakozik a tabletjével. Így három eszköz csatlakozott rá.


Ha a számítógépedről elindítasz egy szervert, arra rácsatlakozhatsz a telefonoddal és a testvéred is a tabletjével, de amíg nem engeded ki a nyílt webre, addig a szomszéd nem is fog tudni a létezéséről. Így lehet, hogy a te szerveredet X IP címről lehet elérni és a szomszéd szerverét is, csak azt az ő, saját hálózatán.


Ezért van az, hogy szolgáltatón belül mindenki a (Például) 192.168.0.1 IP cím segítségével érheti el a modemjének beállításait (Te is, ha beírod a böngésző címsorába, feltéve, hogy Vodafone-os / UPC-s vagy)



Ha VPN-t használsz, akkor a kimenő forgalomnál annak a hálózatnak az IP címe fog látszódni, amelyre rácsatlakoztál. Léteznek különféle VPN szolgáltatók, akik arra adnak lehetőséget, hogy elrejtsd a valódi IP címedet, így az interneten a VPN szolgáltató IP címe fog látszódni.


Az emberek általában utóbbi használati módra gondolnak, amikor VPN-ről beszélnek. "Használj VPN-t Netflix-hez, úgy megnézheted ezt a sorozatot. Magyarországon nem lehet a régiókorlátozás miatt."

2022. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kb. megértettem. Még egy kérdés:

A modem beállításait csak akkor érhetem el, ha rá vagyok csatlakozva?


Egyszer történt velem, (nem itthon, itt Telekom van) hogy beírtam, hogy gyakorikerdesek.hu és a modem beállításait nyitotta meg, és át tudtam állítani a wifi kódját. Egyébként közben nem tudtam internetezni.

2022. ápr. 19. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.


Igen. Ha nem vagy rácsatlakozva a modemre, akkor nem éred el a modem hálózatát sem, így nem tudod módosítani a beállításait.


Amit írtál, általában akkor fordulhat elő, amikor hibásan van konfigurálva a modem vagy valamiért nincs internetelérés, valamilyen hiba miatt. Az, hogy át tudtad állítani a WiFi kódját az vagy biztonsági problémára utal vagy még nem konfigurálták a modemet azelőtt soha.


A saját routered beállításait a következő módon érheted el:

- Egy Windows-os számítógépen nyisd meg a parancssort - Start > CMD

- Írd be, hogy ipconfig

- Itt lehet, hogy több hálózatot is látni fogsz. Keresd meg azt, amelyiknél a következő négy értéket látod (Ha egyiknél sem látod mindet, keresd csak az utolsót, a Default Gateway-t):

--- Connection-specific DNS Suffix

--- IPv4 Address

--- Subnet Mask

--- Default Gateway <<< Az itt látható értéket írd be a böngésződbe.

2022. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez nekem már kínai, de köszönöm. Aztán egyébként vki a családból, aki informatikát tanul egyetemen megoldotta a problémát
2022. ápr. 20. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!