Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiküszöbölni a...

Hogyan lehet kiküszöbölni a második rétegbeli redundanciát?

Figyelt kérdés
Packet Tracerben egy hálózaton kellene nekem mondjuk 50 PC, azonban egy switch csak 24 porttal rendelkezik (van amelyik 1-2 porttal többel de nem lényeges), és ilyenkor hogy legyen több portom, a switchet összekötöm egy másik switchel, de ilyenkor lép közbe a redundancia (legalább is ha jól tudom...), ezt hogyan lehetne megoldani?

#hálózat #redundancia #2. rétegbeli redundancia
2022. okt. 5. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
csillagba kötöd a switcheket. Kijelölsz egyet "központi" switchnek és arra kötöd a többit 1-1 porttal. És a második szinten lévő switcheket nem kötöd össze.
2022. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A késleltetést akarod kiküszöbölni? Szerintem az olyan kevés, hogy nem érdemes foglalkozni vele.
2022. okt. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A switchek vagy egy központi switchre vannak rákötve vagy beraksz egy több portos routert és ahhoz.
2022. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3: Minek router?
2022. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A forgalomirányításhoz... Gondolom van és nem csak bohóckodni akar 50 géppel.
2022. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

egy feladatra kell ez, ahol gondolom a redundancia hibának számít


1. :eddig úgy néz ki hogy a routerből kijön 1 switch, és abba az 1 switchbe van belekötve 3 switch, ha az a 3 nincs összekötve egymással akkor lényegében már meg is van oldva a dolog?

2022. okt. 6. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ez a helyes megoldás. A való életben is így építjük meg.
2022. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen
2022. okt. 6. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!