Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MacBookon hogyan tudom a...

MacBookon hogyan tudom a legegyszerűbben fájlok típusát módosítani?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy iPhone-on készítek fotókat. Utána átküldöm MacBookra és HEIC fájlokként jelennek meg. Utána fel szeretném tölteni máshova ezeket a fájlokat, de a legtöbb oldal visszadobja ezeket a képeket.

Ezután azt szoktam csinálni, hogy rákeresek arra, hogy heic to jpg, valamelyikre feltöltöm a képeket és lecserélem a képeket. Csak amiket eddig találtam, mindig limitálva van (pl. egyszerre csak 5, egy nap limitált mennyiség), így rengeteg idő, macera.

Próbáltam azt, hogy gépen átírom. Megkérdezi, hogy módosítom-e a kiterjesztést. Fajtánál már azt írja, hogy png kép, de ahova feltölteném mégsem fogadja el.



2022. nov. 21. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

1. macOS Monterexnél már van beépített konvertálási lehetőség

Jobb klikk a képen (vagy több kijelölt képen) és a megjelenő menüben alul Gyorsműveletek és aztán Kép átalakítása. Itt ki tudod választani a jpg-t és a méretet is.

2022. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott van példának okáért az XNViewMP ( [link] ) nevű, ingyenes, több platformos (Windows, Linux, MacOS) képnézegető és -konvertáló illetve az előbbibe integrál XnConvert ( [link] ) képkonvertáló.


Vagy ott van a parancssoros Imagemagick programcsomag:

[link]

amin belül van a convert nevű program:

[link]

2022. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Átállíthatod az iPhoneon, hogy ne heicbe, hanem jpgben készítse, mentse a képet: Beállítások -› Kamera -› Formátumok -› Leginkább kompatibilis.

Persze ezzel több helyet fognak foglalni a képek a továbbiakban.

2022. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet csinálni automatorban erre eksünt ha régebbi macOS-ed van és nincs az 1-esben írt megoldás.

[link]

[link]


Nem kell semmiféle programos feleslegesen telepítgeni, a rendszerben adott a lehetőség.

Kérdező te meg ne töltögesd fel a képeidet sehova! Nem tudhatod, hogy kinek juttatod el a képeket az időpontokkal, helyadatokkal... !!

2022. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kijelölöd a képeket

Jobb gomb

Megnyitás ezzel: Megtekintő

Itt kijelölöd az összes képet

Fájl menü

Exportálás

2022. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!