Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használtan vett gépben egy...

Használtan vett gépben egy hét után "elkattant" a vinyó? Reklamálhatok érte?

Figyelt kérdés

Mikor vettem a gépet az egyik helyi számtech boltban biztosítottak arról, hogy "Jó a vinyó, nincs szükség cserére". 250 GB-os, 6 év 3 hónap üzemidővel, hibás szektor nélkül, 100%-os kondícióval. Adtak egy papírt is amin ezek rajta vannak. Ma mikor akartam indítani a gépet nem töltött az oprendszer, csak ritmusos kattogás hallatszott. Levettem az oldalát, a HDD az.


Most ilyenkor mi van? Mert én úgy tanultam, hogy 3 évnél régebbi vinyóval nem adunk el SEMMIT, és 5 év után magáncélra se használjuk, mert már bármi lehet vele. Persze ez alatt az üzemidőt értem, nem a naptári időszakot. De a bolt vezetője szerint ez hülyeség, az a lényeg, hogy a HD Tune, HD Sentinel miket mutat. De nekem mégis megnyekkent egy hét után. Reklamáljak, vagy vegyek inkább egy 240-es SSD-t és tegyem újra a rendszert? Egy Dell OptiPlex 780-es gépről van szó, 20 ezerért vettem.



2022. dec. 1. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

250GB-os HDD-ket vettem múltkor darabját 600, igen hatszáz forintért.

Szerinted?

2022. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt rá garancia (papíron), akkor igen, ha nem akkor nem.
2022. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél bele egy másik hdd-t.
2022. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mert én úgy tanultam, hogy 3 évnél régebbi vinyóval nem adunk el SEMMIT, és 5 év után magáncélra se használjuk, mert már bármi lehet vele. "


Ezzel nem értek egyet, bárki is tanította. A múltkor megtaláltam a 20 éves Quantum hdd-met és ugyanúgy ott volt rajta minden mint ahogy legutóbb ki lett véve a gépből

2022. dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha boltban vetted a használt gépet, akkor elvileg 3 vagy 6 hónap jótállást kell vállalniuk használt cuccra is. Én biztosan visszavinném, hogy most akkor hogy is van ez...
2022. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Hdd??? 2022-ben? Mire??

Cseréld SSD-re, akkor még használható is lesz a gép.

2022. dec. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tárolni még tökéletes a HDD, de mindegy.
2022. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: Adattárolásra tökéletes egy 3-5 éves HDD, ha nincs felpörgési hibája, hibás szektora. De rendszert futtatni róla napi használat mellett, már nem éppen.


Tegyél bele egy 120-as SSD-t a rendszernek és háttértárnak keress bele egy régebbi, de jó vinyót.

2022. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az SSD-s megoldás lesz, ma veszem meg majd jelentkezek mi lett a végeredmény :)
2022. dec. 6. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!