Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sajnos h*lye voltam és letöltö...

Sajnos h*lye voltam és letöltöttem a számítógépemre egy programot vagy nem tudom mit, és kaptam egy vírust. ha újra rakom a gépét, akkor milyeim fognak elveszni? miket kell külön lementsek?

Figyelt kérdés
pár játék van rajta, meg képek, amik kellenek. a játékot tudom, hogy újra kell telepíteni? a képek hdd-n vannak, azok megmaradnak vagy elvesznek?
2023. jan. 11. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb, ha a fontos dolgokról tárolt és már meglévő biztonsági mentést használod, és a gépről mindent törölsz. Ha nincs biztonsági mentésed a megmentendő dolgokról, akkor egyrészt gondolj arra, hogy ha zsarolóvírust szedtél volna össze akkor most minden elveszne (és emiatt fontos, hogy a "fontos" dolgokat ne egy példányban, egy helyen tárold); másrészt ha most kimented a már fertőzött eszközről a mappákat, megvan az esélye hogy a vírust is kimented vele majd azt visszamásolod a tiszta rendszerre, és minden folytatódik tovább.

Vírusmentesítést nem is próbáltál? Pl. egy Malwarebytes antimalware futtatása hátha le tudná szedni a még aktív kártevőt.

2023. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
azt talán tudom, hogy mivel jött be a vírus, viszoont azt nem tudom, hogy mindent letöröltem e ami hozzá tartozott. úgyhogy lementeni talán nem tudom, meg egyébként is rohadt lassú a gépem mostanában, szóval nem árt neki szerintem egy frissités
2023. jan. 11. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!