Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OpenOffice-ban sorkizártnál,...

OpenOffice-ban sorkizártnál, hol tudom a beillesztett szöveget úgy megcsinálni, hogy ne legyen a szavak között hézag?

Figyelt kérdés
Sajnos nincsen Wordom..

2023. jan. 21. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A szavak között ne legyen hézag? Töröld közülük a szóközt.

OpenOffice meg ezer éve halott projekt, használj helyette LibreOffice-t.

2023. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. A sorkizárásnak pont ez a lényege. Esetleg alkalmazhatsz elválasztást, de fizikailag az nem megoldható, hogy sorkizárt is legyen, meg a szóközök mérete is normál maradjon.
2023. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Egyes esetekben a beillesztett bekezdés sorkizárása az utolsó pár szavas sort is széthúzza a teljes sorra (pl. 3 szó esetében 5-8 centis közökkel köztük), ezt egy kézi sortöréssel lehet javítani (a sor végén ütsz egy entert).
2023. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Beadandóhoz kell...

Fasza.

2023. jan. 21. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

LibreOffice Writerben ez sokkal normálisabban van megoldva. EZT állandóan javítják. Innen letöltheted, ingyenes.

[link]

2023. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De most mi a probléma?

Oké, én OpenOffice-t kb. 10 éve használtam utoljára, azóta LibreOffice-ozok, de a kettő majdnem ugyanaz. Anno sok beadandót, meg sok egyéb dokumentumot szerkesztettem benne, de egyszer sem észleltem hasonló problémát. Mekkora a lapméret? Mekkora a betűméret? Mekkora helyre kell elférnie a szövegnek? Csak az utolsó sornál mutatkozik ez, vagy a többinél is? Mert ha csak az utolsónál, akkor az jó eséllyel szerkesztési hiba, és nem a szoftver hibája. Nem nyomtál véletlenül shift+entert sima enter helyett? Jellemzően ez akkor jön elő. Illetve - legalábbis LibreOffice-ban - külön állítható az utolsó sor igazítása. Formátum menü, Bekezdés..., ezen belül az Igazítás fül. Itt az "utolsó sor:" melletti legördülő listából válaszd ki azt, hogy "kezdés".

2023. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

"Sajnos nincsen Wordom.."

Ne sajnáld. Nekem lehetne (rendszergazda vagyok, a munkahely ingyen biztosítaná), de nem tartok rá igényt. Jó ideje OpenOffice-t, majd LibreOffice-t használok, és nem véletlenül. 10-15 éve még valóban voltak apróbb hiányosságai, de már jópár éve nem futottam bele olyasmibe, amit ebben ne lehetne megcsinálni, Wordben meg igen. Emellett kevesebb programhibát tartalmaz.

Egyébként: van jópár szövegszerkesztő még a Wordön kívül, ami kitűnően alkalmas pl. beadandók készítésére. A már említett LibreOffice, WPS Office, Softmaker FreeOffice, OnlyOffice, de még az AbiWord is. (Olyanokról, mint pl. a Lyx, vagy Scribus, már ne is beszéljünk... nagyon profi cuccok, de nem a klasszikus értelemben vett szövegszerkesztők.) Aztán ott vannak még az online szerkesztők. Egy ingyenes regisztráció után a Microsoft Office online verzióját is nyugodtan használhatod. (Nem csak online menthető el a szöveg, le is tölthető, gyanítom, docx formátumban.) Vagy a Google Docs. Vagy a Zoho Docs. Vagy a WPS-nek is van online szerkesztője.

Szóval van a Wordön kívül is élet.

Egyébként pedig a diákoknak van lehetőségük igényelni Office 365-öt.

2023. jan. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!