Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Konyhanyelven abszolút laikusn...

Konyhanyelven abszolút laikusnak valaki hozzáértő segítene, hogy milyen laptopot érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Minél többet olvasok saját szakállamra, annál hülyébbnek érzem magam, megpróbálkoznék az egyszerűbb úttal… :D

Macbookot szeretnék venni tanáraim és ismerőseim ajánlására. Nem érdekes a minél nagyobb kijelző, 13” bőven elég, ez tiszta. A gépet Adobe termékek használatára, általános netezés/ytozás/filmezésre, dokuolvasó programokhoz tanulásra és esetleg Minecraft, Sims 4, Don’t Starve, nagyon max Tomb Raiderre használnám. Milyen konfigre van szükségem? Számít, ebben az esetben, hogy i5/7/9 processzor, M1/M2 chip, 8/16 GB RAM és akármi? Mitől lesz gyors, laggmentes és úgy egyáltalán élvezhető, vagy szimplán zökkenőmentes a használata?



2023. febr. 6. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Macbookon játék. No comment...
2023. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Windowsosat vegyél és már 16 giga ram az alap (inkább 32 kéne). Jó (gyors) ssd is legyen még benne.
2023. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A játék csak esetleges szórakozás, mégcsak nem is heti program. :D Főleg az Adobe csomaghoz meg általános használatra kéne, mint említettem is.
2023. febr. 6. 20:05
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekem az is mindegy, ha windows, a környezetem ajánlja a macet, dehát a csillagos egekben vannak árban az általuk használtak, nekem 250k a plafon
2023. febr. 6. 20:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pl ez

[link]


Rakj rá windows azt jó lesz

2023. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De ez meg csak 8 gb ram, ugye? Most akkor kell 16/32, vagy elég 8 is? Vagy a processzoron múlik?
2023. febr. 6. 20:23
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az össz képet kell nézni. Laptopokba meg ilyenekbe ritkán van még 16 is, de a windows megeszi reggelire. Ennek jó a procija, meg az ssd is. Ilyen 200 körül szerintem jó.
2023. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2023. febr. 6. 20:40
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Windowsosat vegyél és már 16 giga ram az alap (inkább 32 kéne). Jó (gyors) ssd is legyen még benne."

32? Normális? Ja hogy más pénzét költöd, úgy könnyű kibicelni...


"nekem 250k a plafon"

Ennyiért még _normális_ windowsos laptopot sem nagyon lehet kapni. Pláne nem 32 GB-osat, jógyorsSSDvel!


i5-ös max elég. Minél újabb legyen.

Ha találsz m1-est használtan ennyiért az is jó, jobb mint az i5.

2023. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A teljes gépet kell nézni, nem csak a teljesítményt. A gyári oldalakon sok hasznos infó van. A legolcsóbb gép 16GB RAM-mal kb. 300e Ft, de lehet hogy az Adobe miatt jól jönne.
2023. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!