Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HP laptopon elfelejtett BIOS...

HP laptopon elfelejtett BIOS jelszó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve vettem egy HP Elitebook 8530p-t

Most lenne valami beállítás amire szükségem van, de a BIOS-ban kivan kapcsolva.

Eddig nem kellett használnom a BIOS-t mert a bootolás azmásik menüpont ugye.

Belépek ESC-el a lehetőségekbe aztán F10 és kéri a jelszót. Username: Michael. és kéri a passwordot.

Így vettem alapból a laptopot, az eladó nem mondott semmit erről. Lehet új BIOS jelszót beállítani?


2023. márc. 15. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
"elfelejtett" tudod hányszor hallottuk ezt olyanoktól, akik capcaráztak egy lapost?
2023. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd róla az eladót, neki kell ezt megoldania.
2023. márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Laptopoknál jellemzően nem nagyon lehet resetelni, nem elég egy elemkivétel azt cső. A HP support is csak akkor segít ha minden kétséget kizáróan tudod bizonyítani, hogy a tiéd a laptop.

Esetleg megpróbálhatod ezt az eszközt, de csak saját feleőségre. Ez ezek akár brickelni is tudják a cuccot: [link]

2023. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen capcarap... :) Egy ismerősöm Lenovo-jával volt hasonló, cég vette valamikor, levédték, aztán elfelejtették, majd odaadták neki. Semmit sem tudtunk csinálni. De van mesterjelszó, ha esetleg működik.

"bios master password"

2023. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
Régebben mikor a Media Marktba dolgoztam valami állat egy csomó kiállított laptopra rakott BIOS jelszót. Csak sorra hozták visszafele, hogy nem tudnak rá operációs rendszert telepíteni.
2023. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös mekkora troll! Legenda bszod! Legenda!
2023. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1. Nem loptam a laptopot!

A fickó aki eladta nekem Hardveraprón mondta, hogy a laptopok amiket árul azokat leselejtezik az irodák, mert van másik, ő áron alul kapja ezeket.

100 hirdetése van, kétlem hogy lopná őket.

Ha ő is vette a laptopot és úgy adja el nem hiszem hogy tudná a laptop bios jelszavát

2023. márc. 15. 13:01
 8/10 A kérdező kommentje:
#3 Megvan róla a szállító levél, az eladóval beszéltem az adásvételről arról is ott a chat. Az nem elég bizonyíték hogy az enyém?
2023. márc. 15. 13:02
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
Azt majd megmondja a HP ügyfélszolgálat. Vedd fel velük a kapcsolatot, ha ez alapján validálják esélyes hogy tudnak segíteni.
2023. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nnnaaa, pont ez az, leselejtezett irodai gépek..., csesznek hozzá megemlíteni, mi a jelszó. Amúgy az ottani rendszergizda biztos tudja, gondolom mindegyik gépen ua. van.
2023. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!