Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a jelenség, miért indul...

Mi ez a jelenség, miért indul be a számítógép?

Figyelt kérdés
Alvó állapotba tettem az asztali gépet éjszakára, amikor meggyújtottam egy gyertyát az asztalon öngyújtóval. Azonnal beindult a gép magától. Megismételtem háromszor, leállítottam, majd ugyanez. Ha ég a gyertya és üresbe meggyújtom fölötte, akkor nem indul be. Most nagyon butának érzem magamat, sürgősen egy villanyszerelőre van szükségem.xd

2023. márc. 23. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ördögűzőt kéne rá hívni, mert belébújt a mailer démon.

Egyébként meg ezotéria rovat pls

2023. márc. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Viccnek is rossz, bármit, csak azt ne pls:) Egyszerű tudományos magyarázatot szeretnék
2023. márc. 23. 02:22
 3/10 lali24 ***** válasza:
76%
ha az öngyújtód piezos, akkor vszeg a piezo indukált egy jelet a gép internet kábelében, vagy a wifi egységben és ez ébreszthette fel a gépedet.
2023. márc. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem is volt olyan pc-m, ami alvó állapotból magától életre kelt, pár másodperc után.
2023. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az eszközkezelőben kapcsold ki, hogy az egér és a billentyűzet felébreszthesse a gépet alvó állapotból.
2023. márc. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez egyszerű rezgés, a gépben be van állítva, hogy egérmozgatásra feléledjen! Minimálisan elmozdítottad az egeret.

Vagy ez, vagy a démonok, de akkor én költöznék abból a házból!

2023. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először is, egérmozgatásra NEM kapcsol be az alvó gép, még az enyém sem, másrészt, hozzá sem értem! Démonokkal pedig már mondtam hogy hagyjatok.

Bárcsak tudnám mi az a piezo.. wifi vevője van a gépnek, teljesen a hátulján, az asztal mögött.

2023. márc. 23. 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
a piezo : [link]
2023. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nekem magas, egyszerűbb ha leírom hogy egyszerű elektromos öngyújtót használtam, aminek kicsit hosszabb "nyele" van, ahol meggyullad (hiszen ilyennel sokkal könnyebb gyertyát gyújtani).
2023. márc. 23. 13:21
 10/10 lali24 ***** válasza:

akkor az piezos.

egyébként a piezokristály olyan anyag, amely mechanikai behatásra (nyomásra, ütésre) elektromos feszültség keltésével válaszol.*

az így keletkezett feszültség akár kilovoltos nagyságrendű is lehet, így bizony elég komoly elektromágneses impulzust tud generálni. és nem, ne tévesszen meg, hogy ekkora feszültség keletkezik, az emberre ez teljesen veszélytelen, mivel áramerőssége szinte egyáltalán nincs.

a piezo öngyújtókban van egy kis darab ilyen anyag és amikor azt a jellegzetes kattanást hallod, akkor egy pici "kalapács" ráüt arra a piezo darabra, így keletkezik a szikra, amelyik meggyújtja a gázt.

2023. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!