Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Volt olyan windows amire jó...

Volt olyan windows amire jó így visszagondolni nosztalgiaként?

Figyelt kérdés

Haladni kell a korral ezzel nincs is semmi baj.

Valamiért most újabban előjön bennem a nosztalgia. (xp meg a 7)

A 8.1 meg a pro se volt olyan rossz. Valamiért mégse volt már az mint az előző 2.


XP tudott negativ meglepit okozni pl lefagy váratlanul. Most úgy emlékezhetünk így vissza mint egy pozitív élmény de akkor baromi idegesítő volt. :)

A 7tel nagyon jó tapasztalásaim voltak. Külön tetszett hogy az időjárást az órát lehetett kirakni a főképernyőre meg lábjegyzeteket.

A baj mostanság hogy nincs támogatottság a 7re. (frissítés)



2023. jún. 20. 14:05
1 2
 11/17 Alex Fly ***** válasza:
87%
Windows for Workgroups 3.11
2023. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Elektromann ***** válasza:
87%

Nekem a legemlékezetesebb a win98. Azért ez, mert az első számítógépemre az volt telepítve. Nehezen akartam lecserélni, mikor számítógép boltban az XP-t ajánlották, de utána rájöttem, hogy az is milyen jó volt. Mindkettőt nagyon szerettem.

A következő, mint mások is írták, a win7 volt, ami nagyon jó volt.

2023. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igazad van. Valóban a 7 volt a kedvence mindenkinek. A 98-ért azért függtél, mert az volt a megszokott. Én is így vagyok mindennel. A 8-asnál így most úgy vagyok valami nagyon hiányzik belőle, meg nem olyan kifinomult.
2023. jún. 22. 14:58
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

"Azért a változások közt ott van a klaviatúra fejlődése"

Köszönöm, hogy megkacagtattál. Rég nevettem ilyen jót. A klaviatúrákon a mái napig szerepel a Scroll Lock billentyű, amit utoljára az 1990-es években a MsDOS 6.22 alatt használtam, ha a megnyitott txt fájl nem fért rá egy képernyőre.

2023. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azért a változások közt ott van a klaviatúra fejlődése"


Ez csak részben igaz, ugyanis nem osztogatnak hanem fosztogatnak.


Win98 - XP időszakban olyan asztali gépem volt amit Fn+P billentyűvel lehetett bekapcsolni, ezt támogatta a bios is és a billentyűzet is, úgyhogy hiába sétált át a billentyűzeten a macska, nem kapcsolt be.

10 éve az intel 4000 gépemen már nem lehetett választani, vagy bármelyikre felébredt vagy egyikre se.

A tavaly vett AMD 5000 gépem már egyáltalán nem hajlandó billentyűzetről /egérről bekapcsolni. :(


úgyhogy legfeljebb klaviatúra VISSZA-fejlődés van.

2023. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 GJLarsFan válasza:
Windows 7. Valamikor '16-ig használtuk, de a kezdés és dallam, illetve az alapértelmezett háttérkép még a mai napig megvan. Emlékszem, mennyit játszottunk testvéreimmel rajta, akár webes legyen, akár nem (pl. volt az a verekedős játék az 555.hu-n, aminek több kiadása is volt, két ellenfél volt, lehetett becenevet választani, ki lehetett választani az avatárt. Emlékszem, abban a játékban volt Loki, illetve Shaolin, meg a szerpentin is. A játék addig tartott, amíg valamelyik fél meg nem halt. Meg volt a Purple Place, amit a napokban töltöttem le a telefonomra.) Emlékszem még, hogy anyu azon mennyit Yahoo-zott, a Facebook már akkor megvolt szinte mindenkinek, csak nekem nem. A számítógép, amin futott, HP-s volt. A mostanin Windows 10 van, az egy Asus (lassan ideje lenne lecserélni).
febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 GJLarsFan válasza:
Előtte volt még egy másik, egy fehér "kockaszámítógép", azt nem nagyon élhettem meg...
febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!