Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egyáltalán értelme, vagy...

Van egyáltalán értelme, vagy relvanciája a google és a facebook cégértékeléseknek?

Figyelt kérdés

A cégek 99 százaléka úgyis megkéri a rokononkat és az ismerősöket, vagy az alkalmazottakat, hogy dobjanak egy 5-ös értékelést. A kicsit élelmesebbek megkérik őket, hogy írjanak mellé pár dícsérő mondatot is. A Facebook értékelésekre is igaz ugyanez.

Full kamu az egész.

Én is kaptam már ismerősöktől kéréseket, hogy adjak már egy ötöst. Mondtam, hogy jó, persze, ha lesz rá időm (de nem tettem meg, mert nem tartom tisztességes dolognak).

Nekem a saját vállalkozásomnak be sincs állítva az értékelés, mert egy nagy kamunak tartom és félrevezetőnek.

Te hogy vélekedsz erről?



2023. jún. 24. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két tucat embert meg lehet kérni, az ügyfelek tömegét már nem. A valóság idővel kiegyenlíti az elcsalt értékeléseket is, ezért jó ha minél többen használják a funkciót. (ennek is megvan a két véglete, amikor vásárolt botokkal húzzák fel fals pozitívan, vagy valamilyen eltörléskultúra vezérelte indokkal tömegesen fals negatívval lefelé anélkül, hogy jártak volna ott)
2023. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azt gondolom én is, hogy nagyon sok értékelőnél (1000-10000 vagy több) már reálisabbak lehetnek az értékelések, ha vannak életszerű szöveges kritikák is.

De ugye ebben is lehet csalni, például találkoztam már néhány olyan esettel, hogy a pozitív értékelők kaptak ajándékot. Ez szintén nem a valós képet mutatja a végén. Megtéveszti az ügyfeleket. Utána csodálkozhat a vállalkozó, ha megjelenik az 1 csillagos értékelés indulatos kritikával, mert az ügyfél az értékelések alapján sokkal jobbra számított.

A másik amit írsz, a megrendelt tömeges értékelések, de ezeknél tapasztaltabbak már messziről látják, hogy lehet nem is magyarok írták.

Nem is tudom, lehetne-e egyáltalán olyan értékelő rendszert készíteni, amely ki tudja zárni az ilyen eseteket.

2023. jún. 24. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:

"Full kamu az egész."

Ezt a gyogyós kis csitrik szokták mondani akiknek semmire nincs értelmes válaszuk, képtelenek érvelni és talán még a saját kérdésüket sem értik.

Aki pedig néhány tucat google értékelés alapján ítél meg egy céget, az annyit is ér.

2023. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyenek a gyogyós csitrik.

Az biztos, hogy én nem néhány tucat google és facebook értékelést láttam már, hanem több ezret. Tudom, hogy ezt pontosan így csinálják.

Érvet kaptál, de te csak egy mondatot voltál képes elolvasni. Azt, amibe úgy érezted, hogy bele tudsz kötni. Te viszont egy érvet sem írtál, csak személyeskedni próbáltál. Ez súlyos és szándékos érvelési hiba a részedről. Hogy én is használjak egy érvelési hibát, nem lehet, hogy te is így csalsz az értékelésekkel, magadra ismertél és most próbálod azt hitelteleníteni, aki rávilágított a problémára?

2023. jún. 24. 17:21
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Facebookon minden kamu, semmi sem hiteles.

Google értékelésnél már kicsit komolyabban bele lehet menni, régebb óta működik és hitelesebb.

2023. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem világítottál te rá semmire. :D

Mindenki előtt ismert tény ez.

Az AppStoreban és a Playstoreban is nyomatják a kamu értékeléseket, hogy felkerüljön egy-egy app valahova a kezdőoldalra, featuresba, stb.

2023. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na látod, ismert tény.

A rávilágítás mint szófordulat nem azt jelenti, hogy feltaláltam valamit, hanem más szóval ráirányítottam a figyelmet valamire.

Egyéb esetleg, amibe még bele szeretnél kötni?

2023. jún. 24. 18:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Főzhetnél jobban is!
2023. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

"Az AppStoreban és a Playstoreban is nyomatják a kamu értékeléseket, hogy felkerüljön egy-egy app valahova a kezdőoldalra, featuresba, stb."


Erről konkrét példát is tudok mondani, amikor egy bank appjának az értékelésénél "felkérték" a munkavállalókat, hogy tessék beírni pozitív értékelést. És láttad a neveknél, hogy az összes kolléga, különböző osztályokról. (És igen, volt aki fosott, hogy számonkérik, hogy hol az ő értékelése, ill. volt aki úgy gondolta, ez majd jó pont lesz neki, hogy ő is beírt). Szánalmas. George.

2023. jún. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tökéletes rendszer nincs. Igen, vannak visszaélések, de azért az esetek döntő többségében jól működnek.
2023. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!