Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Indításnál állandóan bootra...

Indításnál állandóan bootra megy a PC-m (Win10). Hogy lehetne ezt "kiütni", hogy ne csinálja, hanem induljon normálisan?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs tudom mi okozta, talán egy beszedett frissítés vagy valami, de vagy egy hónapja minden egyes indításnál (főleg ha előtte le volt kapcsolva a főkapcsoló és/vagy eltelt X idő) bootra megy a gépem ahelyett hogy normálisan elindulna. Mindig bedobja az American Megatrends képernyőt, ahonnét csak F1-gyel enged tovább, a boot menübe, ott meg jobb felső sarok ->discard changes and exit. És ezt minden alkalommal végig kell játszani, rohadtul idegesítő, pluszban még a rendszeridő is onnét "fyoltatódik" ahol a kikapcsoláskor állt, nem az aktuálisat mutatja (pl. ha 23:00-kor kapcsoltam ki a gépet, akkor délelőtt 10:00-kor ha elindítom, nem 10:00 lesz rajta, hanem előző napi dátum és 23:00, amíg netről nem érzékeli hogy más az idő és felül nem írja). Az egér érzékenységi beállítás szintén elvész.

Ezzel mit lehet kezdeni? Nem értek a géphez, és ennyi miatt nem akarnám se szervizbe vinni, se újratelepíteni. De valami megoldás csak van tán rá, mert eddig sose csinálta. Windows 10.



2023. jún. 29. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus alaplapi elem merülés, ha az idő állandóan elállítódik. Főleg ha lekapcsolod a hálózatról, így az alaplap nem marad áram alatt, így az elemet meríti intenzíven. Mivel lemerült, az alaplap elfelejti a beállításait, így indításkor újra el kell ezeket játszani.


Egy elemcserével megúszod, ami nem nagy kiadás és szakértelmet sem igényel (millió videó és leírás van róla a neten), azt kell megnézni hogy milyen kell az alaplapba. Azzal nem spórolsz áramszámlát, hogy lekapcsolod a kikapcsolt gép tápját/elosztóját.

2023. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám. Hiába cseréltem elemet benne akkor is ezt csinálta. Mire rájöttem, hogy a tápegységem romlott el addigra az egyik merevlemezem is tönkre ment. Szerencsére az alaplapomnak és másnak nem lett baja.
2023. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem az a PC feladata hogy indításkor bootra menjen..?
2023. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!