Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a Laptoppal?

Kicsigabi kérdése:

Mi történt a Laptoppal?

Figyelt kérdés

Olyan problémába ütköztem amibe eddig még soha és kezdek kifogyni az ötletekből szeretném kérni szíves segítségeteket.


Van egy régi gyenge laptopom amit csak arra használtunk, hogy HDMI-vel rákötöttük a TV-re és filmeztünk. Arra tökéletes.


Lenovo SL410 Thinkpad


Csak hát történt egy kis incidens tegnapelőtt, amíg kiszaladtam a konyhába, a kisfiam beletenyerelt a billentyűzetbe össze vissza megnyílt minden ablak, majd kifagyott a gép.


A bekapcsoló gombot hosszan nyomva kilőttem a gépet majd újraindítottam.


(Eközben végig be volt dugva a hdmi)


Mikor bejött a win10 azt a problémát tapasztaltam, (a másikat itt még nem realizáltam) hogy nincs hang. De olyan szinten hogy még az eszközkezelőből is eltűnt.


[link]


[link]


[link]


Letöltöttem a gyári már nem támogatott oldalról ( [link] a hang driver-t újraindítottam de semmi…


Egyébként eredetileg lustaságból a Driver Boosterrel tettem fel az illesztőprogikat de minden működött rendesen.


Próbálkoztam a Windows Hibaelhárítóval az se tudta megoldani a problémát aztán kb. a harmadik újraindításnál kékhalál fogadott: “Inaccessible boot device”


[link]


Ez volt az a pont ahol eldöntöttem hogy feltelepítem újra a Windows 10-et. Az mindig segít.


Itt bukott ki a második probléma.


Rufussal készítettem boot-olható w10 pendrive-ot de nem kezdődött el a telepítés, nem ismerte fel a pendrive-ot a laptop, próbálkoztam MBR és GPT partíciós sémával is. Emlékszem hogy erre a laptopra az MBR kellett mert a másik esetben ez a hibaüzenet fogadott:


[link]


Próbálkoztam 2 db pendrive ról is de nem történt semmi. Végig próbáltam mindd a 4 portot de semmi.


[link]



Ezután következett a "A gép visszaállítása alapállapotba" történet, azt is úgy hogy mindent töröljön.


[link]


A folyamat sikeresen végigment hang továbbra sem volt a jelenség ugyanúgy állt fent ahogy az előtt.


Az USB portok nem működnek windowson belül sem akármit dugok be nem ismeri fel a gép.


Harmadik napja szenvedek vele, a mai programom az lesz, hogy szétkapom a laptopot, és kiszedem a gomb elemet 5 percre majd várom a csodát ha jól tudom ez a cmos reset. A gépet ez a videó alapján fogom szét szedni: [link]


Megj.: Nem szedtem szét még soha laptopot, de most muszáj lesz.


Egyébként fontosnak tartom megjegyezni azt hogy a HDMI port továbbra is működik ad jelet.


+Mai nap folyamán délután hozzájutok egy másik laptophoz és azon leellenőrzöm hogy azon elindul e a bootolás a pendriveokról amit készítettem. Ha igen, akkor arra gondoltam hogy ki írok egy windowst dvd-re. De mi van ha akkor se lesz hang, ha az usb portok akkor is ugyanúgy halottak maradnak…


Egyszerűen fogalmam nincs hogy mit csináljak…



2023. júl. 14. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jótanács: Win telepítőt a hivatalos Media Creation Tool-al készíts, teljesen megfelelő. BIOS-ban az USB-portok és/vagy a hangkártya nem lettek véletlenül letiltva? Az előzmények nem indokolnák, de ki tudja...


Ha be tudsz lépni a BIOS-ba akkor felesleges lehet kivenni az elemet, ott töltsd vissza az alapértelmezett beállításokat és kész.

2023. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Átnéztem a bios beállításokat és minden rendben.
2023. júl. 14. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyi volt, hogy a gyerek (hat éves) rátenyerelt a távkapcsolóra és a tv távirányítóra is. Persze kábeltévé és internet, de Eset Internet Security van az interneten, vagyis mindent ellenőriz. ÉS nem volt hang, hiába próbáltam visszaállítani, se a tévén, se a neten. Próbáltam mindent, nem ment. Akkor aztán az jutott eszembe, hogy megnézem az Eset beállításait. Hát ott volt, letiltott egy csomó mindent! Ezeket feloldva és újrainditva a tévén és a laptopon is működik a hang.
2023. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!