Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minecraft szerver készítés...

Minecraft szerver készítés otthon?

Figyelt kérdés

Van 2 kistestvérem. én közel vagy a 30 hoz, sokat dolgozom és nem igazán vagyok benne ebbe a gépes történetbe.

Eddig 1.8-al játszottak.

A getbukkit oldaláról leszedtem az 1.8-as spigot szervert. Volt fent a neten egy oktató videó hogy kell kibontani. Ez sikerült is majd 2 éve, azóta azzal játszottak hamachin keresztül.


Most viszont TL-Laucheren keresztül tudnak játszani az 1.2.1-el.

Leszedtem a getbukkit oldaláról a spigot 1.2.1 es szerver készítő fájlt de amikor kibontanám mindenféle hibaüzenetet kidob a parancssor.


Arra gyanakodtam hogy a java verzió nem jó ezért letöröltem és feltettem az újat de azzla sem jó. Mi lehet a gond?

"'java' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file."



2023. aug. 6. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"'java' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file."

Ez arra utal, hogy nem találja a Java futtatókörnyezetet.

Feltehetőleg azért, mert nincsen felvéve a PATH környezeti változóba annak útvonala. Ennek beállítása:

[link]

2023. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

túl elavult verziók ezek, főleg az 1.2.1 2023-ban hát...

1.20.X-nél járunk, esetleg ha szervert akarsz csinálni, aternos.org oldalt keresd fel, ott tudsz telepíteni vanilla mellé modos (forge-os) szervert és pluginosat is, pl. bukkit, spigot.

Ott eddig nekem semmi nem hibázott, azonban a hátránya az, hogy az aternoson futtatott szerverek leállnak maguktól és újra kell indítani, ha nem játszik rajta senki, legalább 1-nek fent kell lennie. Ha ez nem baj, akkor hosztolhatod ott is, és talán 1.8 még elérhető, de lehet az 1.2 is

(attól függ, milyen gépetek van, mert ami nagyon gyenge, az újabbakat nem fogja gördülékenyen vinni)



+ ahhoz képest, hogy 30 vagy lassan, a -val/-vel ragoknál a 'v' hasonulását is elfelejtetted, hogy feltüntetendő (+ történetben, nem történetbe).

2023. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Első jól írja. Egyébként honnan telepítetted a Java-t és melyiket? Mert nekem a Java 17 egyből működött, be is állította automatikusan a környezeti változót.

[link]


Amúgy Bukkit és Spigot helyett már inkább a PaperMC-t javasolnám. Olyan mint a Spigot, de sokkal jobban optimalizált, gyorsabb és működnek vele a Spigotos pluginok is.

[link]


Beállítani meg ugyanúgy kell mint a spigotot, akár hamachival akár port nyitással futtatod.

2023. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
második jobban írja már bocs :/
2023. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!