Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek a windows 10...

Szerintetek a windows 10 folyamatos frissitese, szinte honaponta, megterheli a laptopot és hamarabb fog merülni, vagy esetleg lassab is lesz? egy 6 éves laptoprol van szó

Figyelt kérdés

hallottam olyat is hogy androidos telefonokra szandekosan kuldik az olyan frissiteseket aami lassitja a telefont stb, hogy 2-3 evente mindenki vegyen ujjat.

es engem zavar mar ez a sok win 10 frissites, nem latom ertelmet


2023. aug. 19. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem terheli a laptopot, és nem fog tőle gyorsabban merülni, legfeljebb ha hibás a frissítés, de azt kijavítják.
2023. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szirty ***** válasza:
84%

Valószínűleg nem lesz gond, de azért van esély arra (főleg régi hardveren) hogy lassulni fog mert a frissítés után megnő a memória igénye vagy egy háttérfolyamat 100% CPU terhelést okoz.

Ennek utána lehet nézni, sok ilyen eset történt. Jellemzően pl. épp a Windows update folyamat okozott sok esetben 100% CPU terhelést vagy az SVCHOST által indított valamilyen folyamat amire igazán nagy szükség nem is volt.


Ezért ne vegyél mérget arra amit Michelson írt!

2023. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2


De ezek hibák, amiket idővel, sokszor pár nap alatt javítanak.

2023. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
12%
Merevlemezes gépeken lassít általában a frissítés. De korszerű SSD -s gépeken észre sem veszed. A laptompomon már megjelenése óta használom a Win 11-et. Minden frissítést letöltött. De még nem tapasztaltam sem hibát sem lassulást.
2023. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
50%

"De korszerű SSD -s gépeken észre sem veszed"


Mert az erőforrások pazarlása kevésbé észrevehető a nagyobb teljesítményű gépen. De ettől még jelen van.


"De még nem tapasztaltam sem hibát sem lassulást."


Nálam ki van kapcsolva a frissítés és csak nagyon indokolt esetben frissítem. Még nem tapasztaltam sem hibát sem lassulást.

2023. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
100%

"De ezek hibák, amiket idővel, sokszor pár nap alatt javítanak."


Persze. Amikor a fél világ felzúdul az elbaltázott frissítés által okozott problémákon.

Ha csak nálad és még néhány gépen jelentkezik akkor így jártál.

2023. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Honaponta" szerinted sok? Inkább örülj, hogy foglalkoznak vele. Semmi baja nem lesz a gépednek, nem lesz lassabb, bár gyorsabb sem. Én még régebbi gépen is használtam évekig. Telefonoknál kár volt kiemelni az Androidot, mert ilyet tudtommal az Apple is csinált, és szerintem már befejezték, és nem is minden modellnél... Abban sem vagyok biztos, hogy új modell vásárlására bírás lett volna a cél, mert azért bőven akad konkurencia.
2023. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

#6


A hangos kisebbség szokott ezen zúgolódni, nem a fél világ.


A "nálam" egyébként 800 gépet jelent, mert ennyit tartok karban a munkahelyemen. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor futottam frissítésből adódó hibába az elmúlt években.

2023. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:
73%

"A hangos kisebbség szokott ezen zúgolódni, nem a fél világ."


A számítástechnikai sajtó, a bulvársajtó, az internet. Mindenhonnan ez folyik olyankor.


"A "nálam" egyébként 800 gépet jelent"


Elhanyagolható mennyiség.

2023. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hat ezt nem hiszem el tegnap frissitetem, ma mar megint kell :D
2023. aug. 20. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!