Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendbe jöhet a laptopom ha...

Rendbe jöhet a laptopom ha pihen egy kicsit?

Figyelt kérdés
Néhány napja elkezdett rendetlenkedni a laptopom. A ventillátor állandóan leállt, ilyenkor pedig mindig tüzes lett az alja. Sajnos nagyon sokat használtam, volt hogy napközben, és egész éjszaka is ment. De ezen kívül minden rendben van vele. Gyors, meg minden. De jelenleg nem lenne keretem javíttatásra, vajon ha pihentetem rendbe jön magától? Vagy ennek már annyi, és szerelés lesz belőle? Ha igen, körülbelül mennyi lenne a ventillátor javíttatása? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. aug. 24. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Körülbelül egy laptop ventilátor 600 forint.

Ha kérnek érte pénzt a cserére vagy 5000 forintot biztos.


Lehet poros, lehet csak passzív hűtés.


Vezérlőpult>> energia és gazdálkodás>> speciális>> hűtés (aktív)-ra kell állítani


Akkor mindig menni fog

2023. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt utoljára kipucolva?
2023. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én vagyok a második gazdája, nem tudom az előző kitakarította e egyszer is. De még én sem
2023. aug. 24. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ideje ki pucoltatni hogy ne melegedjen túl.
2023. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"vajon ha pihentetem rendbe jön magától"


Ezek a dolgok nem így működnek sajnos. Attól, hogy áll, nem javul meg.


Poros, koszos, stb., ahogy a többiek írták.

2023. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Így kezdte nekem is az egyik gépem, ventilátorban van egy kis IC, elpusztult.

Akár ki is cseréltem volna, de csak egész ventilátort tudtam rendelni. Nem volt drága így sem.

2023. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Egyúttal természetesen újra is pasztáztam, de ideje is volt, eléggé tönkre volt már a benne levő anyag. Azóta jobb a hűtés.
2023. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 menta34 ***** válasza:
100%

A #1-es ügyesebb nálam ha 600 Ft-ért szerez laptop ventit, nekem valami 20 ezer volt (egyben van a hűtőbordával, szerintem nem is szerelhető/szétszedhető).


Kérdező: A laptopod jelenleg _rossz_, az alapján amit mondasz elégtelen a hűtése, ha terheled túlmelegszik, szerencsés esetben csak lefagy, hosszabb távon az egész károsodik. Azaz ne hagyd így. Mit lehet tenni: Leginkább szét kéne szedni és kifújni a port belőle. Ha ettől megjavul akkor remek, ha nem akkor venti csere.

Na most ha te nem tudod szétszedni és a javíttatásra se futja akkor legalább azt tedd meg, hogy megpróbálod kiporszívózni kívülről. Csak óvatosan, mert tönkre lehet tenni!!! Azt a szellőzőt kell szívni a porszívóval, ahol kifújja a meleg levegőt DE nem mint a bolondgomba mert ilyenkor túlpörgeti a ventilátort és csapágyas lesz. Azaz bekapcsolod a porszívót, _MAX_ 1 másodpercre odateszed szívni aztán elveszed, vársz 5 másodpercet és megint max 1 mp. 2-3x elég, ha kijön a kosz kijön ha nem akkor nem.

Még egy dolog van ha nem jutottál megoldásra vagy kevés volt valami, hogy csökkented a hőtermelést, visszább veszed a procit. Erre ha nem vagy bios guru vagy ott nem állítható akkor jó módszer, hogy az energiagazdálkodás / séma szerkesztés / processzor résznél az akkus és a hálózati áram ellátás esetére is a maximális processzor teljesítményt leveszed 100%-ról 99%-ra. Itt nem az 1% különbség lesz a lényeg, hanem hogy a turbo frekvenciát ilyenkor nem indítja be.

2023. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Körülbelül egy laptop ventilátor 600 forint."


Szorozd meg tízzel!

2023. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Hogy érthetőbb legyen, először nekem is csak néha állt le a ventilátor. Mint utólag kiderült, a benne lévő IC belső anyagfáradása okozta, pont amikor már sokat tekert, túlmelegedett és megszakadt benne valami. Kihűlve ismét működött, sőt a gépet újraindítva is elindult, ezért kezdetben másra is gyanakodtam, szétszedve méréseket végeztem stb.

De akárhogy vizsgáltam, nem tudtam mást kimutatni, mint az IC hibáját.

Ráadásul egyre romlott az állapota, már alig akart elindulni, míg teljesen vége lett.

Csere és azóta nincs gond.

2023. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!