Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan lehetőség, hogy...

Létezik olyan lehetőség, hogy szövegfájl levédése jelszóval Windows 10-en?

Figyelt kérdés
Akár Word, akár Excel, akár Jegyzettömb jó, a lényeg hogy lehetséges olyan hogy szövegfájlra jelszavas védelmet tenni Windows 10-en? Személyes adatokat kellene tárolni, és jobb lenne ha legalább egy jelszót lehetne rátenni.

2023. okt. 15. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Wordben lehetőség van megnyitási jelszó beállítására.

Maga az oprendszer konkrétan ilyen lehetőséget nem kínál, de ugye a felhasználói profilok nem véletlenül léteznek, és lehetőség van NTFS-nél fájlrendszer-szintű titkosításra is, bááár... én ezt nem javasolnám, tekintve, hogy így pl. egy elfelejtett jelszó, vagy újratelepítés esetén könnyen elveszítheted az ott tárolt állományaidat.

2023. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én jegyzetelésre a CherryTree nevű (ingyenes) szoftvert használom, ott is van lehetőség jelszóval védeni a dokumentumot.
2023. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem csak egy darab dokumentumhoz kellene jelszó, semmiképpen nem akarok rendszerszintű titkosítást.
2023. okt. 15. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Windows 10 Professional használata esetén van lehetőség egyedi fájl titkosításra: [link]

valamint MS Wordben is van lehetőség dokumentum titkosítására: [link]

2023. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd bele egy jelszóval védett zip fájlba.
2023. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. okt. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!