Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy Dell Latitude...

Hogyan lehet egy Dell Latitude 5531 laptopon felhúzni a processzor frekvenciáját 1.8ghz-ről magasabbra?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új laptopot és szeretnék rajta játszani, csak nem merek, mert 1.8ghz lehet kissé kevés volna játékra (Ezzel az alapbállitással jött a laptop), csak nem tudom, hogy hogyan lehet fennébb húzni a frekvenciát. Állitólag egészen 4.? Ghz- ig fel lehet húzni.
2023. nov. 7. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal milyen proci? Illetve ezeknek a processzoroknak van alap és turbó órajele, utóbbira akkor megy ha szükség van rá.
2023. nov. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magától átáll turbóra? Amúgy Intel core i7 12800H
2023. nov. 8. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, E-core max 3.7GHz, P-core max 4.8GHz-re tud felmenni (persze ez gyártótól is függ mennyit állít be max-nak, ami hűtés miatt fontos). Azt nehezen tudom elképzelni hogy ha kellene gyors proci, akkor is 1.8GHz-en tartaná magát. Tegyél fel egy overlay-t ami mutatja ezt játék közben (pl. MSI Afterburner) és nézd meg akkor mennyi a freki. Vagy akár prime95-el vagy mással indítsd stressz tesztet és akkor nézd feladatkezelőben.
2023. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Íííjjjj... az durván jó proci, de kell neki hűtés is!! Amit laptopokban gyakran kispórolnak.


De tesztelgetheted. Cinebench r23 processzor tesztprogit töltsd le, futtasd, és nézt gözben a magonkénti órajeleket, hőmérsékletet és throttlingot a pl hwinfo64 progiban.


Ha throttling van, akkor a proci visszaveszi az órajelet a túlmelegedés elkerülése érdekében.


Tehát tuning egy laptopban igazándiból akkor van, ha undervolt-ot csinálsz, tehát nem az órajelet kell növelni, mert azt a turbo megteszi, hanem a kakaót kell csökkenteni neki.


A hűtés egy ilyen procihoz mérten VICC!!! Teljessn alkalmatlan a többmagos feladatokra, szétmelegszik. [link]


De... gamingben tökmindegy. Úgysem leszel procilimitben. Milyen videokártya van benne? Ha jól látom,akkor MX550?? 😂😂😂😂 (vagy még az se?? 😂)

NEEE 😂😂😂😂 azzal max simsezni fogsz embeeer 😃 najó,nem,mert elviszi szépen a minecraft, GTA V és hasonló régebbi játékokat, de ez a kártya inkább csak azért van benne a gépben sajnos, hogy a videomemóriát ne a rendszermemóriából vágja le a gép, hanem van neki sajátja. A teljesítménye FELEJTŐS!!


Tehát ha te játszani akarsz, akkor

1) vidd vissza ezt a gépet. Online rendelés esetén 14 nap jogszabályilag megillet (egyes helyek akár többet is adhatnak)

2) küldd el a jó édes anyjába, aki ezt a gépet neked játékra ajánlotta

3) írj róla mindenféle rossz véleményt

4) kérdezz meg hozzáértőket, itt gyakorin talán lehet, de inkább prohardver fórumot javasolnám, biztos van valami „milyen laptopot vegyek?” topik.., hogy milyen gamer laptopot vegyél, ésrendeld meg a jó gépet.

5) élvezd a játékokat az új laptopodon, amiben komoly, játékra való videokártya van 😎

2023. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ sokat segítettél, igazából nem az én gépem, hanem apum vette bátyámnak egyetemre, tehát office laptopnak lett véve, csak gondoltam, hogy már ha van, kihasználom. Én ilyen budgettel egy Asus tuf-ot vagy rog-ot vettem volna, jobb a hűtés, gyorsabb, meg hasonlók, csakhát nem az én választásom volt. Amúgy meg rendeltünk egy hűtős tartót, mert egy 1.20-as minecraftot ha játszok, vagy forza4-et(50-60 fpsel viszi) játszok, úgy zúg, mint egy régi hűtő😂😂. Szerintem a videókártya a ludas. Nade végeredményként fps játékokat, mint cod nem fogok játszani, de az olyanokat meg viszi, mint Subnautica, Forza, graveyard keeper stb... Úgyhogy ez elég lesz, míg nem kapok én is egy sajátot. Arra még van valakinek tanácsa, hogy mi lehet a probléma azzal, hogy a minecraftot nem viszi 60 fps-nél gyorsabban? Igaz, hogy 60hz-es kijelzője van, csak droppol 30-40 fps-re néha meg pár pillanatig fel megy akár 300fps-re. Tudom, nincs értelme nagy fps-nek 60hz-es kijelzővek, csak mégis jobb, ha 300 fps-röl droppol 30, akár 50fps-eket. Lehet hogy ugyebár szar a videókártya, csak azé' egy regrowt nem kellene ennyire túl megerőltesse, ami ugyebár 1.7.10.

Az asztali gépem is, ha megálltam a göldet bámulva, felugrott 120, akár 150fps-re, igaz, hogy onnan 20-30-ra droppolt egyszer-egyszer, de akkor is. A gépemben amúgy meg 4gb rám van (abból 3 volt allocatelve) Intel Pentium e2180, és geforce gt710. Ennyivel rosszabb volna a laptopban a videókártya? Tanácsok?

nov. 20. 09:08
 6/6 anonim ***** válasza:

nem teljesen értem mit szeretnél tudni...


jóval gyengébb a GT710, mint a 12800H integrált grafikája (xe 96eu), kevesebb, mint felére képes, még a saját korosztályú játékokban is.

a pentium proci meg töredékét se tudja a 12800H-nak. legalább 2x jobban kéne futnia bárminek.

nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!