Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop helyett megérné törlesz...

Laptop helyett megérné törlesztőre vennem a Telekomnál egy iPad pro 2022-es készüléket, mert sokat utazom, dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Feleennyiért van szinte WIFIs 2021-es modell, de ha csak havi 20 ezret kell fizessek az újra internettel együtt, hűségnyilatkozattal, akkor már inkább betennék pár százezret valamibe hogy kamatozzon nekem. EP-re gondoltam amúgy.


400 ezrem lenne egy iPadre simán amúgy, de 600 egyösszegben nem menne. Kell billentyűzet meg toll is. Digitális rajzolás a hobbim.


Most egy 2017es modellen van, sajnos zavaró a lightning csatlakozó. az eladó átvert és 2018asnak árulta, amin már C van. Ez már sajnos lassú is.



2023. nov. 27. 08:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Későn válaszoltál és 2 modellen vacilláltam amúgy is és csak Prot.
2023. dec. 1. 18:23
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.

iPad: kicsi, könnyű, egyértelműen könnyebben hordozható. Az akkumulátor is sokáig bírja, bár ez néhány laptopra is igaz. Kiválóan alkalmas tartalomfogyasztásra, interneten böngészéshez, emailek olvasásához, streaminghez, közösségi oldalak és csevegő alkalmazások használatához. Amire nem olyan jó, hosszabb szövegek gépelése (ezen segíthet egy külső billentyűzet, bár akkor lehet jobb választás egy 2 az 1-ben laptop, a billentyűzet persze plusz pénz, így árban sem jönnél ki jobban). Illetve irodai szoftverekhez sem biztos, hogy a legideálisabb választás, bár technikailag minden működni fog rajta, csak egér meg billentyűzet nélkül kényelmetlenebb.

Laptop: nagyobb méretben egy iPadnál, a 2 az 1-ben, meg ultrabook modellek sem olyan kompaktak. Az akkumulátor kétes, vannak olyan modellek, melyek sokáig bírják, mások nem. Irodai feladatokra, hosszabb szövegek írásához, illetve egeret meg billentyűzetet igénylő programokhoz egyértelműen ideálisabb.


Nehéz kérdés, melyiket ajánlanám fő gépnek, ha csak egyet lehetne választani. Én mindkettőt használom, és mindkettőre szükségem van. Tartalom fogyasztáshoz sokkal kényelmesebb az iPad. Munkához a laptop. Ha magammal viszem, az iPad-et könnyebb, munkához viszont csak kompromisszumokkal jó. Kb. 50-50 %-ban használom a kettőt.


Tipp: a beépített billentyűzet nekem iPad-on nagyon kényelmetlen volt. Az App Storeban van egy HunKey nevű alkalmazás, 1990 Ft, bár nem olyan, mint külső billentyűzettel, de nekem legalább 3x gyorsabb ezzel írni, mint az alap billentyűzettel. Én az automatikus javítást is kikapcsoltam, néha rosszra írja át a jót, helyesírás ellenőrző e nélkül is működik.

dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!