Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Másik fórumon azt írták...

Másik fórumon azt írták tolvaj vagyok ha blokkolom a youtube reklámokat? Így lenne?

Figyelt kérdés

Tegyük hozzá hogy közmunkás vagyok (kib 85 ezret keresek havonta) és kb kenyéren meg konzerveken kívül semmit nem veszek boltban. Most akkor ha attól hogy én nézem - vagy nem nézem a reklámot semmi nem változik (hiszen én egész biztosan nem veszek semmit amit reklámoznak).

Mégis nekem azt mondják ezzel is meglopom a youtubot mert ha rákattintanák (mondjuk nem kattintok én sehová) egy reklámra akkor pénze lenne a youtubnak.

Na és ez az amit nem értek, ha attól lesz neki plusz pénze hogy én rákattintok akkor miért nem írnak programokat ?? amik a kattintást imitálják és így át lehetne verni a rendszert.

Ha meg attól lesz pénze hogy én mit veszek meg akkor az ilyen felhasználó mint pl én tökmindegy hogy blokkol - nem blokkol, mert a végeredmény ugyanaz?


nov. 30. 05:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván nem lopod meg őket, ez olyan, mint a jegy nélküli utazás (feltételezve hogy nem foglalsz el semennyi helyet, és pehelykönnyű vagy, azaz miattad nem fog többet fogyasztani. Én mindenesetre kikapcsolom máshol is, ha kérik. A generált kattintásokat valószínűleg kiszűrik. Teljesen lényegtelen, hogy közmunkás vagy. Vedd úgy, hogy pénzbe kerül, de vannak olyan jó fejek, hogy ingyen is nézheted pár reklámért cserébe.
nov. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Ne foglalkozz velük. Ilyeneket csak azok irkálnak akik fizetnek azért, hogy ne legyen reklám és és irigykednek azokra akik nem fizetnek.

Rosszindulatúak, és olyan dolgokkal foglalkoznak amikhez semmi közük.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

nov. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
nov. 30. 06:39
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem akkor kap pénzt az oldal, ha megveszed amit reklámoznak, hanem ha megnézed. Van az a nézet, aki szerint egy milliárdos bevételű cégnek férjen bele, hogy te leblokkolod a reklámot, mert mások úgyis kifizetik. De ha mindenki úgy gondolkodik, hogy neki nem kell reklámot néznie vagy prémiumot venni, mert mások helyette megcsinálják, akkor a végén senki nem fizet semmiért - a rendszert mégis fenn kell tartani.

Az oldal használata akkor ingyenes, ha megnézed a reklámokat, mert így segítesz a fenntartásban. Ha prémiumot vásárolsz és ezzel segítesz, akkor több funkciót kaphatsz meg (háttérben lejátszás, videóletöltés, zenei platform, gyerekeknek szánt platform és teljes reklámmentesség).


A bliccelős példa azért rossz, mert a jegy/bérletárakba az ingyen utazók miatti bevételkiesés vissza van építve. Részben azért drágább a jegy, mert ez fedezi a bliccelők szabálykerülését, és részben azért bliccelnek mert drága a jegy. A folyamat önmagát gerjeszti, ha kevesebben "lopnak", akkor a szolgáltatás díja is csökkenhetne.

nov. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen téren a torrentezőknél nagyobb bűnözők nincsenek; nem érzem rosszul magamat :D
nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Tolvaj: eltulajdonítja másoknak az anyagi, vagy tárgyi tulajdonát. Itt semmi ilyenről szó nincs.
nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Van egy olyan plugin, ami lejátsza a reklámokat, de 16x gyorsabban. Baromi jól működik, az a 2 mp is zavaró persze, de még mindig jobb, mint egy fél perces blokkot nézni...


Az ugye megvan mindenkinek, hogy a reklám várakozás nélkül elindul, és tök jó minőségben, míg a videó meg töltöget, pixeles, stb. Ez azért van, mert a reklám már általában korábban le van töltve az eszközödre. Viszont épp ezért a youtube-nak sem feltétlen lesz adata arról, hogy ezt mennyi idő alatt nézed meg. Ha meg nem lenne előre letöltve a reklám, akkor meg a hirdetők pampognának, hogy miért nem indul el egyből a hirdetésük full minőségben, ők nem ezért fizetnek a youtube-nak... :)


Itt van egy cikk róla, benne van a link a letöltéshez is: [link]

nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

A YouTube-nak pénzbe kerülnek a szerverek, a fenntartás (villamos energia és hálózat), ezeket a kiadásokat fedeznie kell valamiből.

Az egyik megoldás a reklámok, sok cég hajlandó azért fizetni, hogy a hirdetése megjelenjen. Természetesen nem kötelező megvenned a reklámozott terméket vagy szolgáltatást. Ha nem vetted meg, vagy nem volt jó a reklám, vagy az adott termékre, szolgáltatásra nincs szükséged, esetleg egy versenytárs ajánlata jobb. De azt nem tudhatod, illetve nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy nem is fogsz vásárolni egy reklám hatására. Én nemrég váltottam TV szolgáltatót, és egy online reklámban láttam az újat, egyébként is előfizetek TV-re, a reklámban szereplő szolgáltatás ajánlata viszont jobb volt, ezért váltottam. Ha nem reklámozzák, akkor nem hallok róluk és nem váltok.

A másik megoldás egy fizetős szolgáltatás, van erre is lehetőség, YouTube Prémium a neve, és 1790 Ft havonta. Én előfizetek rá, nem csak reklámmentes, de lezárt képernyővel is hallgathatom mobilon (így akár egész nap hallgathatok zenét), és benne van a YouTube Music Prémium is. Egy dolgot kifogásolok, ha Android YouTube alkalmazáson bekapcsolom az inkognitó módot, akkor bele teszi a reklámokat, ezt nem tudom miért nem tudják megoldani, ha egyszer valaki előfizet, akkor semmilyen reklám ne legyen benne.

nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
42%
Így.
nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

A reklámgyorsítós válaszom miért áll 28%-on?


Hát könyörgöm, nálam is lemegy a reklám! Kit károsítok meg ezzel? Annyira, de annyira kíváncsi vagyok rájuk, hogy meg sem bírom várni szinte a végét, ezért játszom le gyorsítva! Szeretnék amúgy még több reklámot is, mert az átugorhatatlan 2 db, a videó elején kösz a szponzornak, likeoljatok iratkozzatok, közben "ezittareklámhelye", majd 3 percenként még újabb reklám, így lesz 10 perces program egy három perces videó... Ez még kevés!


Csak reklámválogatást nem lehetne nézni a tube-on?

nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!