Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ismeri itt egy hozzáértő...

Ismeri itt egy hozzáértő személy a processzor pontos működését?

Figyelt kérdés
Talán jobban meg tudnám érteni, ha a régi több tonnás processzorok alapján mondaná el valaki hogy mi történik a processzorral. Azt tudom hogy adatokat dolgoz fel, de engem egész pontosan érdekel, hogy mi történik miután egy utasítást kap. Köszönöm.

dec. 27. 23:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki ismeri aki csak minimálisan tanulta. De melyik generáció processzorára vagy kiváncsi? Azon belül melyik architektúra (pl. CISC, RISC? ha CISC akkor mikroprogramozott vagy teljes?) És milyen mélységig?
dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
77%
Keress rá PDP-11/44 System Technical Manual, ez egy egészen jó képességű processzor volt a maga idejében, és a leírása egészen érthetően tárgyalja a működését is (6-os fejezettől kezdődően). Itt em fogomk leírni mert ez egy jó pár oldal még röviden is.
dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
77%
Találtam egy egészen jónak látszó doksit: [link]
dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
77%
Továbbá: [link] Ez is egy nagyon jól használható rövid leírás erről. Igaz már pár dologban túl haladott, de ha az alapokra vagy kiváncsi ahogy a kérdésedben szerepel ezt is érdemes elolvasni.
dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tudom hogy adatokat dolgoz fel, de engem egész pontosan érdekel, hogy mi történik miután egy utasítást kap"


Ahhoz, hogy valóban meg tudd érteni egy processzor működését tisztában kell lenni a számítógépes architektúrához kapcsolódó alapfogalmakkal, mint például: tranzisztorok, regiszterek, utasításkészlet, órajel, időzítés, cache, vezérlőegység stb... én elsősorban javaslom a számítógépes architektúra alapfogalmainak a megismerését majd azt követően egy régebbi processzorról publikált "technical manual" tanulmányozását.

dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. A linkek nem működnek valamiért.
dec. 28. 01:23
 7/44 A kérdező kommentje:
#1 Nem ugyanazon az alapelv alapján működik minden processzor?
dec. 28. 01:25
 8/44 anonim ***** válasza:

7: Nagyon messziről nézve talán igen. De az az a szint amit írtál, hogy kap adatot és utána a benne lévő kis emberke kitologatja az abakuszon az eredményt. Ha meg részletesen megnézzük akkor nagyon jelentős különbségek vannak, ezért van nagyon sok féle processzor. És mindegyik más felépítésű és működésű.


És volt egy jelentős változás valamikor az 1960-as évek elején (nyugaton) ami kb. az 1960-as évek végére jutott el a Szovjetunióba.

dec. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Jók lennének a dokumentumok, csak nem tudom megnyitni.
dec. 28. 01:32
 10/44 anonim ***** válasza:
PEdig megpróbáltam még 1x és nekem mindegyiket megnyitja. Mit ír ki miért nem sikerül?
dec. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!