Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Őszintén, melyik a jobb? 128...

Őszintén, melyik a jobb? 128 kbps mp3 vagy analóg magnókazetta?

Figyelt kérdés

Egy 128 kbps mp3 esetén gyakran hallatszik a veszteség (zenétől is függ).

A magnókazetta egy analóg formátum, szóval semmi tömörítés nincs, ellenben minden egyes lejátszás után romlik a minősége, a magas frekvenciák elvesznek, a szalag nyúlik, nyávogóssá válik a zene.

Ezek alapján melyik a jobb? Ez azért jutott az eszembe, mert találtam otthon kazettákat (házi felvételek) amiket akkor hallgattunk, mikor gyerek voltam, volt, amelyikre rá volt írva a számok listája és párat csak olyan 128 kbps körüli minőségben találtam meg YouTube-on, így felmerült bennem, hogy vajon jobb-e a kazettánál, mivel ugye itt nem romlik tovább a minőség minden egyes meghallgatásnál, hanem csak fájl átkódolásnál.



dec. 28. 19:35
A kérdező szavazást indított:
A 128-as mp3 a jobb
A kazetta a jobb
13 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Definiáld, hogy mit értesz "jobb" alatt!
dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 CspCsj ***** válasza:
28%
Analóg kazettáról készült MP3 felvétel.
dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi bele a "magnókazetta" nem veszteség mentes formátum. Ahoz, hogy relatíve jó legyen 3 dolog kellett.

1.jó magnó

2.jó kazetta

3.jó jel forrás, amit rögzítesz.

Ezek ritkán voltak egyszerre jelen😉

dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22 KHz körüli mp3 minőségnek feleltethető meg a magnókazetta - én így tudom.
dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Mindkettőnek megvan a maga hibája, de én inkább hallgatok magnókazettát mint 128k mp3-at.
dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

256/320k mp3, már nem b@ssza a fülem, azt tenném, egy normális kazival párhuzamba.

Ja és elég sok lejátszást ki bírtak a kazik. Azért volt amit tényleg rongyosra hallgattuk. Az pár száz lejátszást jelentett.

dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
#4 az szerintem inkább a VHS kazetta lesz, annak tényleg elég rossz a hangja. A magnókazetta egész jó volt. Nekem nagyon sokáig bírták, nem lett nyávogós évek múlva se, pedig legalább 300x le lettek játszva.
dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#1 A jobb alatt azt értem, hogy inkább egy hibátlan 128-as mp3, ami hiány és megakadás nélkül hallgatható végig, elejétől a végéig ugyolyan a hangminőség, vagy egy sokszor lejátszott, kissé kopott szalagú magnókazetta, amiben előfordul, hogy bizonyos helyeken kevesebb a magas frekvencia (akár 1 zeneszámon belül), esetleg folyamatosan változik (mintha "phaser" effekt lenne LFO-val), vagy mondjuk a bal csatornán kevesebb a magas, mint a jobb csatornán, ilyenek.

Meg ugye mind a 128 kbps mp3-nak, mind a magnókazettának megvan a jellegzetes hangzása. Az mp3 a magas frekvenciáknál, szereó hangnál blugyogós és elmosódott, míg a kazetta zajos illetve olyan, mintha egy equalizert egy kicsit elállítgattál volna, bizonyos frekvenciákat jobban kiemel.

dec. 28. 20:25
 9/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat engem nem erdekel milyen csak jo legyen


legkisebb kulonbsegeket is eszreveszem ha akarom de ez kb. mindenek(!) a fugvenye nem csak mp3 vs kazi -nak

de magas ilyen teren a turokepesegem szoval ha jo akkor nem erdekel hogy nem "annyira jo" meg lehetne masab meg ennek igy kene hangzania stb.


mint a latvanynal is igy vagyok ha szep, akkor nem erdekel hogy lehetne 8K tueles is mert az jobb, lehetne 240Hz - F/s


ha szep akkor szep azt jovan


termeszetesen tudom hogy vannak akik nagyon raalnak az audiofilsagra, megertem hogy vanak ilyenek, meg masok a vizualitasra, csakis a max ezekbol, mert csak az a jo mas nem


de nem mindenki van igy


mined hely tobbet szamitott foleg a hoskorban, igy mesze 128 alatt volt elet szamomra


sose ettol fuggot hogy valami jo volt

ahogy HD es FHD alatt is volt elet

dec. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy jó kazetta simán elérte a 256kbps MP3 minőségét, sőt jobb volt. Persze az agyonhasználatot és mehanikai hibákat nem szerette.

Sajnos sokan lebecsülik az analóg technikát.

dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!