Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ryzen 5 2600 - ról megéri...

Ryzen 5 2600 - ról megéri Ryzen 5 5500- ra váltani?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kevés a kártyámhoz (rx5600xt), érdemes beruházni 5500-ra vagy nem fognak jobban futni a játékok tőle?

jan. 5. 00:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=9ZIq-i1CCUw


2600X-hez képest is azért gyorsul szépen.

jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Ez kb csak egy generációnyi előrelépés. Az 5500 csak minimálisan erősebb egy 3600-nál. 5600 lenne már egy talán... az már érezhető. De inkább a8 magosok.


Hol, miben kevés a kártyádhoz amúgy? Tehát ezt ne érzésre mondd, hanem mérd a kihasználtságokat. A procinál magonként is. Bár az biztos, hogy lehetnek azért gondjai a magonkénti sebességgel ennek a procinam. De mivel az 1600X általában a minimális követelményeket tudja még az új játékoknak, így a 2600X-szel nem igazán lehetne baj.


Úgy értve, hogy azért vannak CPU gyilkos új játékok, de azokban a videokártyád hamarabb elvérzik. Illetve ez úgy általában igaz, hogy az 5600XT lesz a bottlenecked, és nem a proci.


Szóval amit előbb kéne itt fejlesztened, az inkább egy RX 6700/3060ti szintre ugrás. Utána a procicsere.


Vizsgálódj még, hogy mi a probléma.


Frametime-okat nézd még, írasd ki gráf-ként. Ha kiugró tüskéket rajzol ki, azaz mikrolag, beakadás, akkor az általában procilimitre utal.

jan. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy játékkal akarok normálisan stabil 60 fpsel játszani az pedig a PUBG. Semmi más új játék nem érint engem, viszont nem viszi el a gépem normálisan. Mikrolaggos az egész játék… már nem tudok mire gyanakodni csak a procira, mivel haveromnak a gtx 1060 is sokkal jobban viszi a játékot mint az én videókártyám, ezért is tudok már csak a procilimitre gondolni :(
jan. 5. 01:38
 4/18 A kérdező kommentje:
És akármennyi tesztet megnéztem youtuebon mindenhol gyengébb vagy ugyanilyen konfiggal fényévekkel jobban fut a játék. Nekem droppol 80- tól 150 fpsig úgy, hogy minden very low , és hiába nem esik be 60 alá, akkor is látom, hogy laggol.
jan. 5. 01:42
 5/18 anonim ***** válasza:
Mennyi ramod van és a játék miről fut HDD vagy SSD?
jan. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
16 gb ddr4 és SSD… én már tényleg nem tudom mi lehet a baj…
jan. 5. 02:00
 7/18 anonim ***** válasza:
Akkor az sem okozhatja, próbálj meg friss rendszert feltenni, hátha megoldja.
jan. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Megpróbálom köszi a tippet.. :( remélem megoldja
jan. 5. 06:38
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Az 5500 kb 50%-kal gyorsabb, az 5700X a legkisebb, ami dupláz. De RX5600 XT-hez még a 2600-nak is bőven elégnek kéne lenni.
jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

PUBG AJÁNLOTT:

64 bites processzor és operációs rendszer szükséges

Op. rendszer: 64-bit Windows 10

Processzor: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600

Memória: 16 GB RAM

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB

DirectX: Verzió: 11

Hálózat: Széles sávú internetkapcsolat

Tárhely: 50 GB szabad hely


Ahogy így utána olvasgattam elméletileg az nVidia videókártyákat preferálja a játék jobban. Bár ha meg az ajánlott videókártyát nézzük akkor ahhoz képest kb. 30% előnyöd is lehet (PUBG-ben akár 60% is), szóval nem az kéne legyen a szűk keresztmetszet.

[link]


Prociban az ajánlotthoz képest ennél kisebb az előnyöd 5% körüli.

[link]


Netet is meg lehetne nézni, mert simán lehet mondjuk ping probléma is.


Raktál fel valamilyen programot ami nézi az FPS-t? Mennyi az 1%, 0,1% low-d?


Driverek mennyire frissek?


Amúgy ha nem túl indiszkrét a kérdés akkor mégis milyen oprendszeren, milyen felbontáson játszol? Steamen? Mert bőven nem minimum grafikán kéne fusson a játék ilyen hardveren.

Esetleg ha már tesztelgetés akkor nem tudsz a haveroddal pár napra videókártyát cserélni? Az is tanúlságos tudna lenni, hogy mennyit romlik nála a teljesítmény, esetleg hogy nálad mennyire maradnak a mikrolagok.

jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!