Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Autós androidos fejegységben...

Autós androidos fejegységben miért nem működik a mikrofon telefonáláskor?

Figyelt kérdés

Hyundai i30 2014-es autóm van, s gyárilag nincs benne androidos fejegység, ezért vásároltam egyet. A forgalmazó építette be + tettünk bele egy tolatókamerát is. Minden szépen üzemel, azonban amikor telefonálni akarok a fejegységen és az autó hangrendszerén keresztül, akkor én hallom az autó hangszórójában a hívott felet, ő azonban nem hall engem. Csak úgy tudok telefonálni, hogy ugyan a fejegységről indítom a hívást, de csak a mobiltelefon hangszóróján és mikrofonján keresztül halljuk egymást.


A fejegységben van egy állítási lehetőség a gyári adatoknál, ahol a 'back mic' és a 'front mic' között lehet váltogatni, tehát elvileg kell lennie benne mikrofonnak, de egyik beállítással sem működik.


A fejegység beszerelése előtt az autó saját, gyári hangrendszerén keresztül minden szépen működött kihangosításkor, mert az autó rendelkezik saját gyári mikrofonnal a vezető oldali napellenző mellett, így nem húztunk bele külön külső mikrofont, pusztán a korábbi rendszer csatlakozóit dugtuk be az új fejegységbe.


Ha pusztán a teló csatlakoztatása nélkül használom a fejegységet, akkor pl. egy sima hangutasítás, vagy pl. diktafon, vagy GPS hangvezérlésnél sem "hall" rögzítendő hangot a rendszer.


Ez valamilyen beállításbeli hiba lehet? Ha igen, mit, hol kellene beállítani? Nem akarom elhinni, hogy egy mai modern fejegység ne tudjon kihangosítást kezelni (ez nem is lehet, hiszen kezeli a hívást, csak épp a hívott fél nem hall).

Help me!!



febr. 11. 13:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!