Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépeken és a laptopok...

A számítógépeken és a laptopokon mire jó ez a gomb?

Figyelt kérdés
Nekem a billentyűzeten hogyha lenyomom az Fn+F4 billentyű kombinációt akkor alvó állapotba kapcsol? Az F4 alatt kékkel (Ami az Fn-t jelöli) egy nagy és egy kicsi Z betű van.

febr. 16. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Komolyan megkérdezed, ahelyett, hogy kipróbálnád? Főleg, hogy gyengék kedvéért még egyértelmű jelzés is van a funkcióra?
febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#

Én csak kérdezni akartam valamit és HASZNOS választ kapni rá és nem HASZONTALAN választ! És lehet hogy nem szeretném kipróbálni mert lehet hogy elrontom a gépet mert lehet hogy valaki nem annyira ért hozzá!

febr. 16. 21:18
 3/9 CspCsj ***** válasza:
93%

Laptopoknál az adott modell kézikönyvében le szokták írni a speciális nyomógombok funkcióit, keress rá.


Egyébként a "Zz" (vagy Zzz) általánosan elterjedt jelentése (nemcsak az informatikában) az alvás, szundikálás.

[link]


Arra is rákereshetsz, hogy számítógépeknél mit jelent az alvás:

[link]


Aktiválása kárt nem szokott okozni, - hacsak nem a meghibásodás "határán" valamelyik alkatrész.

febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tájékoztatásul: a totálisan számítógép-analfabéták védelme miatt nem létezik a billentyűzeten olyan billentyű vagy kombináció, amivel kárt lehet okozni. A legrosszabbak amik történhetnek hogy elnémul a hangszóró, kikapcsol a wifi vagy a gép...
febr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
#1 A "Zz"-t én azért nem nevezném egyértelműnek, főleg ha valaki nem olvas képregényeket... De sikerült kitalálni a funkcióját, csak megerősítésre volt szükség. Nem értem, mi ezzel a probléma (mondjuk attól eltekintve, hogy nem árt elolvasni a gyári leírást, vagy legalább belenézni, bármit is vesz az ember).
febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy valami generációs különbség? Mennyi idős vagy? Általánosan ismert, hogy a szunyókálást zzz jelzéssel írják. Főleg talán képregényekből terjedt el, mint pl Garfield, de kb mindenhol megjelenik az elmúlt 30 évben, magyar nyelvű tartalmakban is.
febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én tudtam, hogy mit jelent, de attól még nem gondolom, hogy ez valami egyezményes, gyakori jel lenne. Gyakorlatilag tudtommal csak notebookokon használják (a képregények mellett...).
febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez már több mint 10 éves gép és nincsenek már meg a paírjai, de ha egyáltalán megvan nem tudom hogy hol.
febr. 17. 13:13
 9/9 CspCsj ***** válasza:
100%

#8:

Kézikönyvet mostanában nem láttam laptopokhoz mellékelve, - a gyártó weboldaláról (modellszámra rákeresve) rendszerint letölthető.


Ha ismerősök megkérnek, hogy tegyek fel rendszert a frissen (és üresen) vásárolt gépükre, akkor a kezdőképernyőre ki szoktam tenni a kézikönyvet is, hogy belenézhessenek.

febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!