Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol lehet elérni ezeket a...

Hol lehet elérni ezeket a térképeket?

Figyelt kérdés

Ha valaki emlékszik a tajertektar.hu oldalra volt egy 1:10000-res térkép, amin lehetett böngészni. Én ezt a térképet nagyon szerettem, mert részletgazdag volt, minden erdészeti út, útbevágás, kőfejtő, tereptárgy szerepelt rajta. Egy pár éve már nem elérhető a tájértéktár, és sajnos azóta sem tudom, hogy pontosan mi is volt az a térkép. Egy részlete megvan neki, hátha ez alapján beugrik valakinek:

[link]



febr. 26. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg az Internet Archive-on:

[link]

febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen ez a 1960-70 es években készült katonai/topográfiai EOV térkép. De mivel már 50 éves ezért sokat veszthetett az ábrázolt adatok aktualitásából. És persze gondolom még ma is fizetős.
febr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1. köszi, majdnem jó, mert magát az oldalt és annak kezelőfelületeit behozza, de a térképet nem, gondolom az valami külön szerverről ment
febr. 27. 09:04
 4/10 A kérdező kommentje:
2. igen valóban az lesz, nekem azért kellene, mert a munkámhoz segítene megtalálni régi elfeledett kőbányákat, meddőhányókat. Ha fizetős se baj, csak egyelőre azt se tudtam hol keressem, lehet így név alapján mrá menni fog.
febr. 27. 09:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Földtani, geofizikai térképek:

[link]

földhivatal:

[link]

Lechner Tudásközpont (egykori Földmérési és Távérzékelési Intézet):

[link]

esetleg kisebb területhez:

[link]

febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5.ezeket ismerem, de én konkrétan azt keresem, amit a kérdésben írtam is.
márc. 1. 10:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan ezt a térképlapot, vagy ezt a térkép sorozatot? Jelenleg egy szelvény (amit itt fent is mutattál ez 6x4km területet ábrázol) 2500Ft-ért beszerezhető. Ha tudod melyik terület kell akkor kiválasztod a területet, bekattogtatod az adatokat egy webshopból megrendeled és pár perc múlva megkapod.
márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Több részlete is érdekel az országnak, elsősorban Mátra, Velencei-hegység. 2500 Ft nem olyan vészes, hol elérhető ez a webshop?
márc. 1. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


2500 Ft egy térkép szelvény (ahogy fent írtam) ami 6x4km (kb.) Pl a Mátra kb. 40-45 térkép lap lehet. 100 000 - 112 500 A Velencei-hegység is legalább 20 térképlap lesz (nem néztem most utána).

márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen nem kell az egész hegység egyiknél sem, csak összesen 5-6 lap, abba talán nem halok bele :D
márc. 1. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!