Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel vagy Access vagy mi...

Excel vagy Access vagy mi lenne a megoldás? Egyáltalán saját program megírása nélkül, lehet-e?

Figyelt kérdés

Leírom, hogy mit szeretnék és mi lenne az elképzelés. Értek mind a kettőhöz egyébként, de segítséget szeretnék, hogy lenne jól egyszerűen megoldani.


1. Amit leszögeznék mobil appot nem akarok használni, nem is bízok benne, mert ismeretlen adatbázisból dolgozik.


Lényeg:


Szóval mivel én magamra főzök mindig és szeretném a kalóriát és a makrókat is számolni ezért arra gondoltam, ahogy eddig is csináltam, hogy excelben vezetem. A kalóriát ott számoltam, de ugye szeretném a makrókat is számolni ami már körülményes lenne mindig felvinni mert nagyon sok adattal kellene, hogy dolgozzak.


Szóval csinálnék egy táblázatot amiben vannak az adatok ami így nézne ki lebutítva: (-- ezek csak a tagolás végett, hogy ne ugorjon annyira össze)

Név -- Egység -- Kalória --- Fehérje -- Cukor

Répa -- 100g --- 20 --- 1----3

Zeller -- 100g ---24 --- 32 ---43


Most csak beírtam valamiket.. szóval a feladat:


Csinálom egy másik fülön a receptet, és azt kellene automatizálni, hogy:


Elkezdem írni, vagy ráhivatkozok arra, hogy "Répa" ő pedig tudja, hogy ehhez melyik értékek jönnek sorban.


Szóval valami olyasmit gondoltam a gyakorlatban, hogy:


Beírom egy cellába, hogy Répa és az aktuális mennyiségét mint pl 50g.. ő pedig automatikusan kitölti a már meglévő táblázatból az ott lévő adatokkal a jelenlegi sort. Remélem érthető. Képet szinten ez nyilván nem bonyolult itt a meghívás, hivatkozás.. maga a struktúrák nem igazán tiszta, hogy lehet ezt egyszerűen kezelni, mondjuk egy excelben. Nyilván control c+v a legegyszerűbb és akkor plusz oszlopokkal meg van oldva, de ezzel az a baj, hogy amikor már benne lesz a alapanyag munkalapon 150 darab akkor gáz lesz keresgélni, meg ide oda kattintgatni, hogy akkor nekem most éppen mi kell.. nem lesz hatékony.


márc. 4. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy csomó ilyen, vagy hasonló eszköz van a neten.

[link]

Van, ahol egyszerre többet is meg lehet adni, körül kell nézni.

márc. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!